Logowanie/Rejestracja

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 3*8:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀wai ()
♀edyta ()
oraz 1428 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
Jak napisać pracę licencjacką |

Mosse Kate

Dodany przez ♂Isgenaroth () pokaż biografię
Kate urodziła się w hrabstwie West Sussex. Uczęszczała do szkoły średniej Chichester High School oraz New College w Oksfordzie. Po zakończeniu edukacji przez siedem lat zajmowała się działalnością wydawniczą.

W 1996 wydała swoją pierwszą powieść, Eskimo Kissing (pl. Eskimoskie całowanie), o młodej, adoptowanej kobiecie szukającej swojego pochodzenia. Następnym utworem pisarki był thriller Crucifix Lane wydany w 1998. W latach 1998-2000 obejmowała stanowisko dyrektora wykonawczego teatru Chichester Festival Theatre. W międzyczasie zaangażowała się do pracy badawczej nad swoją przyszłą powieścią. W 2005 pisarka odniosła międzynarodowy sukces ze swoją powieścią przygodową Labirynt, osadzoną w realiach średniowiecza i współczesnych.

Kate jest również prezenterem telewizyjnym w BBC 4, gdzie prowadzi literacki talk show Readers\' and Writers\' Roadshow. W 1996 była jednym z fundatorów-założycieli corocznej nagrody literackiej Orange Prize for Fiction; Kate jest honorowym dyrektorem kapituły konkursu. W 2000 została okrzyknięta Europejską Kobietą Sukcesu za wkład w sztukę.[1]

W 2006 Kate Mosse wygrała nagrodę British Book Award za swoją powieść Labirynt w kategorii \"Richard & Judy\'s Best Read\". Nagrodzona powieść została wydana w 2005 i doczekała się ponad 37 tłumaczeń. W październiku 2007 opublikowała swoją następną powieść Grobowiec. W lutym 2008 pojawiła się podczas debaty traktującej o moralności, The Big Questions (pl. Duże Pytania) na antenie BBC One.

Kate poślubiła starego kolegę ze szkoły Grega Mosse, po tym jak spotkała go przypadkowo po dwudziestu latach w pociągu. Mosse żyje ze swoim mężem i dziećmi, Marthą i Felix, w West Sussex i Carcassonne.

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz Dodaj książkę tego autora

Dzieła autora

Grobowiec Grobowiec Sepulchre
Labirynt Labirynt
Zimowe zjawy Zimowe zjawy The Winter Ghosts
Znasz inne książki tego autora? zarejestruj się, aby móc budować treść serwisu

Tagi, jakimi są określane książki autora

Cytaty autora

Labirynt, ♀Aleksandra0709 ()
Czas ma wiele twarzy.