Logowanie/Rejestracja

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 4+2:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀wai ()
♀edyta ()
oraz 1428 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|

Kotler Philip

Dodany przez ♂rafar () pokaż biografię
27 maja 1931 w Chicago), ekonomista amerykański, honorowy profesor Katedry Marketingu Międzynarodowego w Kellogg School of Management na Northwestern University. Kellogg School of Management jest jedną z najważniejszych uczelni biznesu na świecie, kształcących w zakresie marketingu.

Kotler został uznany przez dziennik Financial Times za światowego guru w zakresie zarządzania, obok takich postaci jak Jack Welch, Bill Gates, Peter Drucker, Michael E. Porter. Przez Management Centre Europe został uznany za jednego z najwybitniejszych ekspertów współczesnego marketingu. Jest jednym z twórców i pionierów marketingu społecznego oraz marketingu terytorialnego.

Philip Kotler jest autorem i współautorem najważniejszych podręczników i opracowań z zakresu dziedziny marketingu. Za najważniejszą pozycję książkową uważana jest Marketing Management. Jest to jeden z podstawowych podręczników studentów kierunków marketingu.

Kotler jest autorem artykułów publikowanych w najważniejszych, światowych czasopismach z dziedziny zarządzania i marketing: Harvard Business Review, Sloan Management Review, Business Horizons, California Management Review, Journal of Marketing. Jest nagrodzony tytułem Honorowego Wykładowcy Marketingu przyznawanego przez American Marketing Association.

Dyplom obronił na uniwersytecie University of Chicago, a doktorat w Massachusetts Institute of Technology (MIT) – obie prace z ekonomii.

Poprzez swoją firmę konsultingową Kotler Marketing Group (KMG) Kotler zajmuje się również doradztwem dla wielu międzynarodowych korporacji: IBM, Michelin, Bank of America, Merc, General Electric, Honeywell, Motorola – w zakresie strategii marketingu, strategii, organizacji marketingu i marketingu międzynarodowego.

Prowadzi seminaria w zakresie zarządzania marketingowego na całym świecie. Jest laureatem doctora honoris causa przyznanego m.in. przez Akademię Ekonomiczną w Krakowie w 1998 r.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Philip_Kotler

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz Dodaj książkę tego autora

Dzieła autora

Marketing: Analiza, planowanie, wdrażanie i kontrola Marketing: Analiza, planowanie, wdrażanie i kontrola Marketing Management. Analysis, Planning, Implementation, and Control
Znasz inne książki tego autora? zarejestruj się, aby móc budować treść serwisu

Tagi, jakimi są określane książki autora