Logowanie/Rejestracja

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 4*2:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
♀wai ()
oraz 1812 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
http://www.etnobazar.pl/polecane-produkty |

Sparks Nicholas - cytaty

Pamiętnik, ♀saiguio ()
Rozstanie boli tak bardzo dlatego, że nasze dusze stanowią jedno. Może zawsze tak było i może na zawsze tak pozostanie. Może przed tym wcieleniem żyliśmy po tysiąc razy i w każdym życiu siebie odnajdowaliśmy. I może za każdym razem z tego samego powodu nas rozdzielano. Co oznaczałoby, że dzisiejsze pożegnanie równa się pożegnaniu sprzed dziesięciu tysięcy lat i stanowi preludium przyszłego pożegnania.
Ślub, ♀saiguio ()
Chociaż łatwo niepotrzebnie zranić kogoś bliskiego, to zaleczenie tej rany jest często o wiele trudniejsze\'
List w butelce, ♀Aleksandra0709 ()
Silne prądy Golfsztromu płyną wzdłuż wybrzeży Atlantyku na północ, niosąc ze sobą wspomnienie utraconej miłości i obietnicę uczucia, które dopiero nadejdzie.
Jesienna miłość, ♀Aleksandra0709 ()
Kiedy miałem siedemnaście lat, moje życie odmieniło się na zawsze.
Jesienna miłość, ♀Aleksandra0709 ()
Pamiętam, jak Jamie powiedziała „Tak” na moje pytanie i jak oboje zaczęliśmy razem płakać.
Jesienna miłość, ♀Aleksandra0709 ()
Minęło odtąd czterdzieści lat i wciąż pamiętam dokładnie tamten dzień. Wiem jednak, że kiedy nadejdzie w końcu mój czas, wspomnienie tego dnia będzie ostatnim obrazem, jaki pojawi się pod moimi powiekami. Wciąż ją kocham, widzicie, i nigdy nie zdjąłem z palca obrączki. W ciągu wszystkich tych lat nigdy nie miałem ochoty tego zrobić.
Jesienna miłość, ♀Aleksandra0709 ()
Na jej twarzy igrał lekki uśmiech.
– Chętnie z tobą pójdę – oświadczyła – ale pod jednym warunkiem...(...)
– Tak?
– Musisz mi obiecać, że się we mnie nie zakochasz.(...)
Uśmiechnąłem się i dałem jej słowo.
Jesienna miłość, ♀Aleksandra0709 ()
Uśmiechała się powściągliwie, jakby nosiła w sercu jakiś sekret, zupełnie tak jak postać, którą miała odegrać.
Na zakręcie, ♀edyta ()
\"W życiu rzadko daje się określić dokładnie początek czegokolwiek, tę chwilę kiedy spoglądając wstecz,możemy z całą pewnością stwierdzić, że właśnie od tego wszystko się zaczęło. Jednakże czasami zdarza się,że los krzyżuje się z naszym codziennym życiem, zapoczątkowujac łańcuch zdarzeń, których konsekwencji nie potrafimy w żaden sposób przewidzieć.\"
Jesienna miłość, ♀edyta ()
Jakkolwiek by na to patrzeć, lektura listów świętego Pawła do Efezjan nie może być nawet w przybliżeniu tak przyjemna jak flirtowanie.
Jesienna miłość, ♀edyta ()
Nazywam się Landon Carter i mam siedemnaście lat. Oto moja historia; przyrzekam, że niczego nie opuszczę.
Najpierw będziecie się uśmiechać, potem zapłaczecie... nie skarżcie się później, że was nie ostrzegałem.
Jesienna miłość, ♀edyta ()
Jedyna prawdziwa bójka, w której brałem udział, miała miejsce w trzeciej klasie i właściwie przegrałem ją wybuchając płaczem, zanim facet zdążył mi przyłożyć.
Jesienna miłość, ♀edyta ()
Uśmiecham się lekko, spoglądając ku niebu, świadom jeszcze jednej rzeczy, której wam nie wyjawiłem: swoją drogą, wierzę teraz, iż cuda się zdarzają.
Jesienna miłość, ♀edyta ()
- Naprawdę ją kochasz, prawda?
- Z całego serca.
- I co podpowiada ci serce?
- Nie wiem.
- Może zbyt gorliwie starasz się je usłyszeć.
I wciąż ją kocham , ♀edyta ()
(...) prawdziwa miłość oznacza, że zależy Ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz.
I wciąż ją kocham , ♀edyta ()
Zastanawiam się nad tym wszystkim i jak zwykle wraca do mnie wspomnienie wspólnie spędzonego czasu. Cofam się pamięcią do chwili, kiedy się to zaczęło, ponieważ wspomnienia to jedyne, co mi pozostało.
I wciąż ją kocham , ♀edyta ()
Ale spotkałem ją i to właśnie uczyniło moje obecne życie takim dziwnym. Zakochałem się w niej, gdy byliśmy razem, lecz pokochałem ją jeszcze bardziej w latach, gdy dzieliły nas tysiące kilometrów. Nasza historia składa się z trzech części: początku, środka i końca. I choć w ten sposób rozwija się każda historia, nadal nie mogę uwierzyć, że nasza nie będzie trwała wiecznie.
I wciąż ją kocham , ♀edyta ()
Kocham Cię, i zamierzam dopilnować, byś wywiązał się z obietnicy, którą mi złożyłeś. Jeśli wrócisz, wyjdę za Ciebie. Jeśli nie dotrzymasz słowa, złamiesz mi serce.
I wciąż ją kocham , ♀edyta ()
A gdy nasze wargi się zetknęły, wiedziałem, że gdybym nawet dożył setki i zwiedził wszystkie kraje świata, nic nie da się porównać z tą jedną chwilą, gdy po raz pierwszy pocałowałem dziewczynę moich marzeń, i byłem pewny, że moja miłość będzie trwała wiecznie.
I wciąż ją kocham , ♀edyta ()
Miłość powinna nieść ze sobą radość, powinna zapewniać człowiekowi harmonię, a moja przynosiła tylko cierpienie. Timowi, Savannah, nawet mnie. Nie przyjechałem tutaj po to, by wodzić na pokuszenie Savannah czy rujnować jej małżeństwo...a może tak ? Nie byłem wcale pewny, czy jestem taki szlachetny, za jakiego się uważałem. Ta świadomość sprawiła, że poczułem się pusty jak zardzewiała puszka po farbie.
I wciąż ją kocham , ♀edyta ()
Ale nauczyłem się, że można żyć dalej, bez względu na to, jak niemożliwe się to wydaje, i że ból...łagodnieje. Nie mija całkowicie, lecz po pewnym czasie nie jest już taki dojmujący.
I wciąż ją kocham , ♀edyta ()
- Dziwne są zrządzenia losu - powiedziała bardzo cicho. - Czy kiedykolwiek przyszłoby ci do głowy, że twoje życie potoczy się tak, jak się potoczyło ?
I wciąż ją kocham , ♀edyta ()
- Jak wiele chcesz wiedzieć ? - wyszeptała, nie odrywając wzroku od filiżanki.
- Wszystko - odparłem, odchylając się na oparcie krzesła. - Albo nic, nie jestem jeszcze pewny.
I wciąż ją kocham , ♀edyta ()
Nigdy nie opowiadałem im o mojej przeszłości ani nie wtajemniczałem w osobiste sprawy. Nie wiedzieli nic o Savannah ani o moim tacie, ani też o przyjaźni z Tonym. Te wspomnienia należały wyłącznie do mnie, nauczyłem się bowiem, że pewne rzeczy należy zachować dla siebie.
I wciąż ją kocham , ♀edyta ()
Wojny zawsze sprowadzają się do pogoni za władzą, kiedy interesy są sprzeczne, lecz ta świadomość nie uczyniła życia na ziemi łatwiejszym.
Pamiętnik, ♀edyta ()
Poezja wnosi ogromne piękno do życia, ale także i wielki smutek
Pamiętnik, ♀edyta ()
Nie możesz poświęcić swego życia dla innych. Musisz robić to, co jest dobre dla ciebie, nawet jeśli w ten sposób zranisz część bliskich ci osób.
Pamiętnik, ♀edyta ()
cisza bowiem jest czysta. Cisza jest święta. Zbliża ludzi, gdyż tylko ci, którzy się dobrze ze sobą czują, mogą siedzieć w milczeniu
Pamiętnik, ♀edyta ()
Życia nie wolno mierzyć jego ostatnimi latami
Pamiętnik, ♀edyta ()
Poeci często opisują miłość jako uczucie, nad którym nie możemy zapanować - ciągnął - które bierze górę nad logiką i zdrowym rozsądkiem. Właśnie coś takiego mi się przytrafiło. Nie zamierzałem się w tobie zakochiwać, a ty z pewnością nie planowałaś, że zakochasz się we mnie.
Pamiętnik, ♀edyta ()
Patrząc na Ciebie, widzę Twe piękno i czar i wiem, że w każdym Twoim wcieleniu stają się one coraz wyraźniejsze. I wiem, że każde moje poprzednie wcielenie poszukiwało Ciebie. Nie kogoś takiego jak Ty, lecz Ciebie, nasze dusze bowiem zawsze muszą się połączyć. A potem, z powodów, które żadne z nas nie pojmuje, zmusza się nas do rozstania.
Ostatnia piosenka, ♀edyta ()
[...] uczucia się pojawiają i znikają[..] ludzi należy oceniać po tym, co robią, bo w końcu określa ich właśnie postępowanie.
Ostatnia piosenka, ♀edyta ()
Życie (...) bardzo przypomina piosenkę. Na początku jest tajemnica, na końcu - potwierdzenie, ale to w środku kryją się wszystkie emocje, dla których cała sprawa staje się warta zachodu.
Ostatnia piosenka, ♀edyta ()
Są faceci, którzy dorastają z myślą, że kiedyś w przyszłości założą rodzinę, i tacy, którzy są gotowi do małżeństwa, gdy tylko poznaja właściwą dziewczynę. Ci pierwsi mnie nudzą głównie dlatego, że są żałośni; na drugich, szczerze mówiąc, trudno trafić. To ci drudzy, ci poważni, mnie interesują i trzeba czasu, żeby znaleźć tego, który zainteresuje sie mną. Chcę powiedzieć, że jeśli związek nie przetrwa długo, to po co, u licha, w ogóle tracic na niego czas i energię.
Ostatnia piosenka, ♀edyta ()
(...) trzeba coś kochać, żeby coś znienawidzić.
Ostatnia piosenka, ♀edyta ()
(...) słowa da się jeszcze zrozumieć, ale ich znaczenie pozostaje tajemnicą, sprawą osobistą.
Ostatnia piosenka, ♀edyta ()
Miłość jest krucha i nieraz nie potrafimy jej pielęgnować .
Radzimy jakoś sobie i staramy się z całych sił mając nadzieje , że to kruche uczucie mimo wszystko przetrwa.
Ostatnia piosenka, ♀edyta ()
Życie, uświadomił sobie, bardzo przypomina piosenkę.
Na początku jest tajemnica, na końcu - potwierdzenie, ale to w środku kryją się wszystkie emocje, dla których cała sprawa staje się warta zachodu.
Ostatnia piosenka, ♀edyta ()
Prawda tylko wtedy coś znaczy, gdy trudno się do niej przyznać!
Ostatnia piosenka, ♀edyta ()
(...)przez całe życie usiłował naśladować innych.
Odtwarzał muzykę twórców sprzed setek lat; poszukiwał Boga podczas wędrówek po plaży, bo tak robił pastor Harris. A teraz, siedząc z synem na wydmie za domem i patrząc przez lornetkę, mimo świadomości, że prawdopodobnie niewiele zobaczy, zaczął mieć wątpliwości, czy postępował tak dlatego, że inni znali odpowiedzi, czy po prostu bał się zaufać własnej intuicji. Być może tak długo opierał się na nauczycielach, że nie miał już odwagi byc sobą.
Ostatnia piosenka, ♀edyta ()
Cała tajemnica tkwi w tym, żeby umieć kłamać - mawiał - i żeby wiedzieć kiedy ktoś okłamuje ciebie.
Ostatnia piosenka, ♀edyta ()
... Już dawno przestał przewidywać przyszłość. Nie przejmował się tym. Zdawał sobie sprawę, że wszelkie przewidywania są bezcelowe, zresztą ledwie potrafił zrozumieć przeszłość. Ostatnio wiedział na pewno jedynie to, że jest całkiem zwykłym człowiekiem w świecie, który uwielbia niezwykłość, i ta świadomość budziła w nim lekkie rozczarowanie życiem, które dotąd prowadził.
Ostatnia piosenka, ♀edyta ()
Zawsze powinno się postępować właściwie, nawet jeśli to trudne.
Ostatnia piosenka, ♀edyta ()
(...)Jesteś chyba podobny do dziadka.
Steve nie wiedział, co ma o tym myśleć.
- Może trochę.
- Tęsknisz za nim?
- Był moim tatą. A jak ci się wydaje?
- Bo ja tęsknię za tobą.
Szczęściarz, ♀edyta ()
czasem rzeczy najzwyklejsze - kiedy się je dzieli z właściwymi ludźmi - bywają niezwykłe
Szczęściarz, ♀edyta ()
wiesz, co to są plotki. toksyczne odpady małych miast
Szczęściarz, ♀edyta ()
- Zdjęcie nie może być żadnym szczęśliwym talizmanem. To szaleństwo.
- Możliwe - odparła Nana - ale żyję dostatecznie długo, żeby wiedzieć, że podczas wojny dzieją się różne dziwne rzeczy. Żołnierze potrafią wierzyć we wszystko. A jeśli wierzą, że coś ich chroni, to co w tym złego ?
- Może i nawet można w coś takiego wierzyć, ale mieć obsesję na punkcie fotografii i prześladować jej przedmiot...?
- Czasem każdy działa jak szaleniec.
Szczęściarz, ♀edyta ()
Ludzie wyobrażają sobie, że mogą sami decydować o swoich życiowych wyborach, ale Beth przekonała się, że wolny wybór bywa iluzoryczny.
Szczęściarz, ♀edyta ()
(...) miało być dobrze, jest jak zwykle.
Szczęściarz, ♀edyta ()
Dziwne, kiedy się pomyśli, jak nieoczekiwane zwroty potrafi przybierac ludzkie życie.
Prawdziwy cud, ♀edyta ()
Życie polega na tym, by spędzać razem czas, by mieć ten czas na wspólne spacery, trzymanie się za rękę, cichą rozmowę i przyglądanie się zachodowi słońca.
Prawdziwy cud, ♀edyta ()
(...) nie można naprawdę pokochać w ciągu dwóch dni. To uczucie może zapalić sie szybko, lecz prawdziwa miłość potrzebuje czasu, by przerodzić się w silny i trwały związek.
Prawdziwy cud, ♀edyta ()
To pewnie zdarza się kazdemu, kiedy dorasta. Odkrywasz, kim jesteś i czego pragniesz, a następnie zdajesz sobie sprawę, że ludzie, których znasz od zawsze widzą rzeczy inaczej niż ty. Toteż zachowujesz cudowne wspomnienia, ale życie toczy się dalej.
Prawdziwy cud, ♀edyta ()
Sukces oraz szczęście w życiu polegają w równym stopniu na unikaniu błędów i na zaznaczaniu swojej obecności w świecie.
Prawdziwy cud, ♀edyta ()
W miłości chodzi przede wszystkim o zaangażowanie, poświęcenie i wiarę, że lata spędzone z określoną osobą stworzą coś więcej niż suma dokonań każdej z osobna.
Prawdziwy cud, ♀edyta ()
Czasami, gdy byłam mała, przypatrywałam się wzgórzu, wyobrażając sobie, że widzę siebie spoglądającą ze szczytu.
Prawdziwy cud, ♀edyta ()
(...) prawdziwa dorosłość oznacza rozważanie ryzyka dużo wcześniej niż rozważanie nagrody i że sukces oraz szczęście w życiu polegają w równym stopniu na unikaniu błędów i na zaznaczaniu swojej obecności w świecie.
Prawdziwy cud, ♀edyta ()
(...) najprędzej można poznać kogoś, kiedy człowiek najmniej się tego spodziewa.
Wybór, ♀edyta ()
O ile rozmowa jest tekstem, o tyle śmiech jest muzyką, sprawiającą, że wspólnie spędzony czas staje się melodią, której można słuchać w kółko i nigdy nie straci uroku .
Wybór, ♀edyta ()
Ludzie się zmieniają. Zmiana jest jednym z nieuniknionych praw natury wyciskających piętno na życiu ludzi. Popełnia się błędy, odczuwa się żal, a pozostaje tylko coś, co sprawia, że zwykłe wstawanie z łóżka przychodzi z ogromnym trudem
Wybór, ♀edyta ()
Przyglądanie się płynącej rzece jest jak wąchanie róż.
Wybór, ♀edyta ()
Podróżowanie ma raczej więcej wspólnego z doświadczaniem pewnych rzeczy niż z oglądaniem ich.
Wybór, ♀edyta ()
[...] ludzie są do siebie podobni niemal jak dwie krople wody. Zwłaszcza w okresie dorastania i wczesnym okresie dorosłości. Na ogół mają takie same przeżycia i myślą tak samo, lecz jakimś sposobem nikomu nie udaje się uniknąć przeświadczenia, że jego doświadczenia są jedyne w swoim rodzaju.
Wybór, ♀edyta ()
Musisz wiedzieć, kiedy być leniwą. Jest to forma sztuki, która przynosi korzyści wszystkim, jeśli się ją prawidłowo stosuje.
Ślub, ♀edyta ()
(...) okazywanie miłości (...) to coś więcej niż dwa słowa wymamrotane przed zaśnięciem. Miłość trzeba bez ustanku podsycać, pielęgnować choćby drobnymi codziennymi gestami.
Ślub, ♀edyta ()
(...) gdy chodzi o stres, małżeństwo jest z jednej strony błogosławieństwem, z drugiej przekleństwem. Błogosławieństwem, bo masz na kim rozładować codzienne napięcia; przekleństwem, bo rozładowujesz je na kimś, na kim ci bardzo zależy.
Na ratunek, ♀edyta ()
Oczywiście kiedy ludzie zaczynają szukać na siłę faktów, mających potwierdzać ich przeczucia, na ogół zawsze udaje im się je znaleźć
Na ratunek, ♀edyta ()
Żyła już na tym świecie dość długo, by wiedzieć, że początkowe uczucie jest intensywne jak fala oceanu i działa niczym magnetyczna siła, przyciągająca do siebie dwoje ludzi. Można było dać się porwać uczuciom, ale fala nie utrzymywała się wiecznie. Nie była w stanie i nie powinna utrzymywać się wiecznie, jeśli jednak dwoje ludzi było sobie przeznaczonych, mogła pozostawić po sobie inną, prawdziwszą miłość.
Na ratunek, ♀edyta ()
Młodość mami obietnicą szczęścia , lecz potem człowiek zderza się ze smutną rzeczywistością.
Na ratunek, ♀edyta ()
Miała nadzieję, że przynajmniej w snach jest szczęśliwy.
Na ratunek, ♀edyta ()
Kochać kogoś i być kochanym to najcenniejsza rzecz na świecie.
Na ratunek, ♀edyta ()
W życiu trafisz nieraz na ludzi, którzy mówią zawsze odpowiednie słowa w odpowiedniej chwili. Ale w ostatecznym rozrachunku musisz ich sądzić po czynach. Liczą się czyny nie słowa.
Na ratunek, ♀edyta ()
Ludzie przychodzą i odchodzą...pojawiają się i znikają z twojego życia prawie tak jak bohaterowie ulubionej książki. Kiedy ją w końcu zamykasz, postacie opowiedziały swoją historię i zaczynasz czytać nową książkę z całkiem nowymi bohaterami i ich perypetiami. I po jakimś czasie koncentrujesz się na nich, a nie na tych z przeszłości.
Anioł Stróż, ♀edyta ()
zawsze jest jakiś wybór, tylko czasami ludzie podejmują złą decyzje
Anioł Stróż, ♀edyta ()
Zawsze uważała, że ludzie dzielą się na dwie kategorie.Na tych, którzy patrzą przez przednią szybę, oraz na tych, którzy zerkają we wsteczne lusterko.
Anioł Stróż, ♀edyta ()
Malująca się kobieta ma w sobie coś zmysłowego, coś, co świadczy o jej pragnieniu, by wydać się pociągającą (...)
Anioł Stróż, ♀edyta ()
- Będziesz cierpiała z uśmiechem na ustach ?
- Taka już jest dola kobiety.
List w butelce, ♀edyta ()
nic, co ma jakąś wartość, nie jest łatwe
List w butelce, ♀edyta ()
Tęsknie za Tobą tak jak zawsze, ale dzisiaj było mi bardzo ciężko, bo ocean śpiewał o naszym wspólnym życiu . Niemal czuję Twą obecnośc obok siebie i zapach dzikich kwiatów, które zawsze przypominały mi Ciebie .
List w butelce, ♀edyta ()
Czuję pustkę w duszy, nie mogąc trzymać Cię w ramionach. Wśród tłumu szukam Twojej twarzy - wiem, że to niemożliwe, ale nie mogę nic na to poradzić. Moje poszukiwanie Ciebie jest niekończącą się pogonią skazaną na przegraną
List w butelce, ♀edyta ()
Bez Ciebie jestem zgubiony. Pozbawiony duszy, dryfuję bez domu; samotny ptak, który nie ma dokąd odlecieć. Jestem wszystkim i jestem niczym
List w butelce, ♀edyta ()
Jestem tutaj, by Cię kochać, trzymać w ramionach, chronić. Jestem tutaj, by uczyć się od Ciebie i otrzymywać Twą miłość. Jestem tutaj, bo nie ma innego miejsca, w którym mógłbym być
List w butelce, ♀edyta ()
Silne prądy Golfsztromu płyną wzdłuż wybrzeży Atlantyku na północ, niosąc ze sobą wspomnienie utraconej miłości i obietnicę uczucia, które dopiero nadejdzie.
Na zakręcie, ♀edyta ()
(...) jednym z symptomów klinicznej depresji jest: nadmierna apatia, bez konkretnego powodu czy przyczyny.
Noce w Rodanthe, ♀edyta ()
W miłości nigdy nie jest za późno na drugą szansę.
Noce w Rodanthe, ♀edyta ()
Kiedy śpię, śnię o Tobie, a gdy się budzę, pragnę tulić Cię w ramionach. Nasza rozłąka sprawiła, że jeszcze bardziej upewniłem się, iż chcę spędzać noce i dnie u Twego boku.
Noce w Rodanthe, ♀edyta ()
Kiedy piszę do Ciebie, czuję Twój oddech, gdy czytasz mój list, i wyobrażam sobie, że Ty czujesz mój. Czy z Tobą też tak jest?
Noce w Rodanthe, ♀edyta ()
Czasami udaje mi się egzystować wyłącznie dzięki myślom o tobie.