Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 3-3:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
pracus ()
oraz 2418 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
10-10-10. 10 minut, 10 miesięcy, 10 lat. Metoda, która odmieni wasze życie
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

10-10-10. 10 minut, 10 miesięcy, 10 lat. Metoda, która odmieni wasze życie


Tytuł oryginalny 10-10-10. 10 Minutes, 10 Months, 10 Years. A Life-Transforming Idea

Autor Suzy Welch
Dodane przez ♀Aleksandra0709 ()
Forma poradnik
Gatunek popularnonaukowa
Rok pierwszego wydania 2009
Tagi poradnik, psychologia, nauki społeczne, nauki humanistyczne, decyzja, podejmowanie decyzji
Pokaż podobne

Od wydawcy

Podejmując każdy wybór - każdą decyzję - skorzystasz na 10-10-10!!!
Wszyscy pragniemy wpływać na kształt naszego życia. Jednak w dzisiejszym szalonym świecie, pełnym konkurujących ze sobą priorytetów, nadmiaru informacji i alternatyw, które zbijają nas z tropu, łatwo możemy dać się ponieść ..impulsom, stresowi lub względom praktycznym. Czy podejmujemy właściwe decyzje? Czy po raz kolejny pozwalamy, by rządziły nami, wbrew naszym najlepszym intencjom, wymogi chwili teraźniejszej? Nowe, przełomowe podejście do podejmowania decyzji, jakim jest 10-10-10, to narzędzie, pozwalające odzyskać kontrolę nad własnym życiem w domu, w miłości i w pracy. Proces ten jest klarowny, prosty i przejrzysty. Właściwie, stając przed dylematem, na początek wymaga on jedynie zadania trzech pytań: Jakie będą konsekwencje moich decyzji za 10 minut?
Za 10 miesięcy?
A za 10 lat?
Wydaje się to łatwe? Niekoniecznie. Przytaczając znaczące wydarzenia z życia własnego oraz wielu oddanych praktyków 10-10-10, Suzy Welch ujawnia, jak analizowanie wpływu naszych decyzji w różnych ramach czasowych nieuchronnie odkrywa nieuświadomione priorytety, lęki, potrzeby i pragnienia - a ostatecznie, pomaga nam określić oraz żyć zgodnie z naszymi najgłębszymi celami i wartościami.
10-10-10 ma wyjątkowo uniwersalne zastosowanie. Bez względu na to, czy używają go studenci college`u czy zapracowane matki lub członkowie kadry kierowniczej wyższego szczebla, pracownicy instytucji rządowych czy przedsiębiorcy, 10-10-10 udowodnił swoją skuteczność w przypadku istotnych, drobnych, rutynowych i radykalnych decyzji, konsekwentnie zmieniając życie wielu osób na lepsze.
W tej niezwykle przydatnej i wiele wnoszącej książce, autorka wyczerpująco wyjaśnia potęgę 10-10-10, przełomową ideę, która potrafi zastąpić chaos porządkiem, poczucie winy radością, a zamieszanie jasnością.
Suzy Welch. Dziennikarka, autorka książek, żona Jacka Welcha, urodzona w roku 1959. Jest uznanym komentatorem i dziennikarzem w świecie biznesu. Ukończyła Harvard University oraz Harvard Business School. Do 2001 roku była redaktor naczelną Harvard Business Review. Jest autorką wielu artykułów dotyczących przywództwa, kreatywności, zmian oraz zachowań organizacyjnych. Jest współautorką - razem z Jackiem Welch`em - bestselleru "Winning" oraz "Winning: The Answers".
Aktualnie wraz z nim prowadzi rubrykę The Welch Way w tygodniku BusinessWeek. Jest felietonistką w magazynie O - The Oprah Magazine, gdzie pisze o trudnej sztuce godzenia życia osobistego z karierą zawodową.
Jej najnowsza książka 10-10-10 jest bestsellerem New York Times w kategorii podejmowanie strategicznych decyzji życiowych.
"Suzy Welch ma mnóstwo błyskotliwych pomysłów. W książce o 10-10-10 oferuje skuteczne, proste w użyciu narzędzie, które sprawia, że podejmowanie trudnych decyzji staje się proste, pozwalając nam jaśniej spojrzeć na życiowe zawirowania. Jeśli zastanawiasz się, co robić, jaką ścieżką podążyć na rozstaju, zostać czy odejść - niezależnie od sytuacji - 10-10-10 pomoże ci odnaleźć właściwą drogę".
Daniel Goleman, autor Inteligencji emocjonalnej
"Ta elokwentna, dowcipna, inteligentna książka odnosi sukces na kilku poziomach. Zawiera nie tylko wnikliwe i treściwe lekcje, dotyczące podejmowania decyzji, ale też osobiste historie życiowe, ilustrujące proces dokonywania wyborów przez Suzy, które są niezwykle wciągające i od pierwszej do ostatniej strony przykuwają uwagę czytelnika".
Doris Kearns Goodwin, autorka Team of Rivals
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

W tej chwili jest dodany żaden cytat
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz