Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 0-6:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
pracus ()
oraz 925 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

100 filmów angielskichAutor Andrzej Kołodyński

Od wydawcy

Kinematografia angielska ma ponad siedemdziesięcioletnią historię i dorobek jej obejmuje tysiące tytułów. Sprowadzenie go do stu przykładowo wybranych filmów jest zadaniem dosyć karkołomnym, tym bardziej że Czytelnicy mają zapewne własne "typy", nie uwzględnione na tych stronach. Za podstawowe kryterium doboru autor przyjął reprezentatywność filmów dla poszczególnych, omawianych okresów, starając się, aby zapomniane już bądź nie znane wszystkim filmy wzbogaciły panoramę brytyjskiego kina. Trudno jednak uniknąć subiektywizmu, toteż w pewnych wypadkach o wyborze zdecydowały także osobiste upodobania autora.

Dzieje brytyjskiej kinematografii podzielone zostały w książce na sześć okresów; wprowadzenie do każdej z części stanowi zarys przede wszystkim sytuacji ekonomicznej i organizacji przemysłu filmowego. Czołówki filmów uwzględniają rok premiery polskiej oraz wznowienia niektórych pozycji po wojnie; niestety, w dokumentacji tej istnieją pewne luki w odniesieniu do filmów najstarszych.

Cenne niejednokrotnie ilustracje autor zawdzięcza uprzejmości The British Film Institute, Filmoteki Polskiej, a także zbieraczy, wśród których nie brak prawdziwych entuzjastów kina angielskiego.

[Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe, 1975]
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

W tej chwili jest dodany żaden cytat
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz