Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 9-4:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀edyta ()
♀anjax8 ()
♀wai ()
oraz 2289 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
101 zabaw filozoficznych: Doświadczanie codzienności
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

101 zabaw filozoficznych: Doświadczanie codzienności


Tytuł oryginalny 101 experiences de philosophie quotidienne

Autor Roger-Pol Droit

Od wydawcy

"101 zabaw filozoficznych. Doświadczanie codzienności" to zbiór krótkich, zabawnych i pouczających ćwiczeń w filozofowaniu. Błahostek dających do myślenia, śmiesznostek prowadzących do powagi. Autor z surrealistycznym humorem zaprasza nas do odlotu ze świata zbyt nasyconego sensem i oczywistością. Zachęca do bardziej intensywnego przeżywania codzienności i powątpiewania - w realność świata, w sens słów, we własną tożsamość. Sytuacje banalne, codzienne gesty, nieustannie wykonywane czynności nagle napełniają nas zdumieniem i uświadamiają nieoczywistość rzeczywistości.

Każde ćwiczenie zawiera klarowne wskazówki dotyczące długości jego trwania, potrzebnych materiałów i oczekiwanych efektów. Nawet jeśli nie zdecydujemy się na ich przeprowadzenie, to z pewnością będziemy rozkoszować się tekstem.
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

♀silverraven (), dodano 2011-07-16
Świetna książka! Pozwala spojrzeć z zupełnie innej perspektywy na monotonię codzienności, wyostrzyć percepcję i zintensyfikować doznania. Niektóre z doświadczeń proponowanych przez autora polegają na zabawie słowem, czy jakąś ideą. Inne wymagają użycia wyobraźni, np.: obieranie jabłka w myślach, czy wchodzenie do obrazu. Jeszcze inne skłaniają do odmiennego spojrzenia na zwykłe, wykonywane często czynności, takie jak: telefonowanie, korzystanie ze środków komunikacji, pobyt u fryzjera, słuchanie radia, czy przymierzanie ubrań. Autor chce abyśmy na chwilę zatrzymali się, przestali spieszyć i pozwolili sobie na chwilę refleksji nad tym co jest tu i teraz. Abyśmy ponownie odkryli otaczający nas świat otwierając się na zapachy, dźwięki i obrazy, które wydają się nam nudne i zwyczajne, a jednak takie nie są.
Dodaj recenzję

Cytaty

W tej chwili jest dodany żaden cytat
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz