Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 0*2:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
pracus ()
oraz 3446 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

A mnie kocha Julia Roberts. Powieść wirtualnaAutor Nasiedkin Nikołaj

Od wydawcy

Nikołaj Nasiedkin urodził się w 1953 roku. Pracował na budowie i w fabryce, służył też w armii. Ukończył dziennikarstwo na Moskiewskim Uniwersytecie Państwowym, studiował również w Instytucie Literackim im. Gorkiego. Publikował artykuły w różnych pismach i pracach zbiorowych. Jest autorem kilkunastu książek prozatorskich i popularnonaukowych (głównie opracowań dotyczących Dostojewskiego). Należy do Związku Pisarzy Rosyjskich. Mieszka w Tambowie w centralnej Rosji.

Czy bardzo kochasz Julię Roberts albo Natalię Oreiro, Britney Spears, Ałłę Pugaczową, Richarda Gere'a, Leonarda diCaprio, Nikitę Michałkowa - kochasz prawdziwie i do szaleństwa? Czy we śnie i na jawie nieustannie marzysz, by spotkać swojego idola, by choć dotknąć skraju jego ubrania? No cóż, marzenia nikomu nie szkodzą. Ale bohater tej powieści - Nikołaj Nasonkin - znalazł sposób, aby nie tylko spotkać się z Julią Roberts, nie tylko dotknąć rąbka jej sukni, nie tylko ją pocałować...

Fantastyka? Ależ nie - rzeczywistość! Dopiero zaczynamy dostrzegać wirtualny świat, równoległy z naszym. Technologie komputerowe pozwalają już wtajemniczonym otwierać drzwi do tego świata. Do świata, w którym rzeczywista supergwiazda hollywoodzka Julia Roberts spotka cię, będzie o ciebie zazdrosna, a nawet chce mieć z tobą dziecko. Nawet jeśli jesteś tylko prostym chłopakiem zmęczonym monotonią i beznadzieją otaczającej cię rzeczywistości. Nie wierzysz? Więc ta pasjonującą książka jest właśnie dla ciebie. Wierzysz? Tym lepiej!

"A mnie kocha Julia Roberts" Nasiedkina to osadzona we współczesnych rosyjskich realiach opowieść o "Idoru" - stworzonej za pomocą technik komputerowych wirtualnej postaci rodem z cyberpunkowych książek Williama Gibsona. Wizja rosyjskiego pisarza nie jest oczywiście tak rozbuchana, zamiast nowoczesnych nanotechnologii prym wiodą w niej: stary komputer PC, szemranego pochodzenia oprogramowanie i przerobiony chałupniczo zestaw do wirtualnego seksu TACTIL 2000. Jednak ta prosta z pozoru opowieść w pewnym momencie wymyka się logice, a wykreowana komputerowo wirtualna rzeczywistość zaczyna niebezpiecznie mieszać się z rzeczywistością realną.

[Wydawnictwo Tower Press, 2005]
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

♀Aleksandra0709 (), dodano 2009-12-17
Dość dziwna ta propozycja. Pewnie taki angielski wariant „cup of tea”.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2009-12-17
Pozbyłem się odrętwienia i odpaliłem wideo – szybciej, szybciej, zabierz mnie stąd, zawieź w pobliże Hollywoodu, do krainy narkotycznych marzeń i upojnej fatamorgany!
♀Aleksandra0709 (), dodano 2009-12-17
Wszyscy żyjemy wyobraźnią. Nawet ostatni debil, pierwszy lepszy oligofrenik zamieszkuje w świecie, jaki narodził się w jego wyobraźni.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2009-12-17
Z tym właściwie zasnąłem – szczęśliwy jak niemowlę w patentowanych pampersach firmy Huggies.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2009-12-17
Żeby podróżować autostopem albo na gapę, trzeba mieć odpowiedni charakter, a nie mój.
pokaż wszystkie (5)...
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz