Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 0-9:

Ostatnio odwiedzający
♀anjax8 ()
♀edyta ()
♂rafar ()
♀wai ()
oraz 2083 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Agent numer 103Autor Aleksander Grobicki
Dodane przez ♀Aleksandra0709 ()
Forma powieść
Gatunek thriller/sensacja/kryminał
Rok pierwszego wydania 1946
Tagi sensacja, ZSRR, Wielka Brytania, wywiad sowiecki, wywiad brytyjski, Iran, wojna, szpieg, agent, kontrwywiad, wywiad, Zatoka Perska
Pokaż podobne

Od wydawcy

Wywiad, kontrwywiad, walka w podziemiach, zza węgła... Walka, której rezultatem będzie zwycięstwo lub klęska w gigantycznej wojnie o panowanie nad światem.


Jest rok 1940. W Iranie toczy się ostra walka wywiadów brytyjskiego i sowieckiego. Wielka Brytania chce za wszelką cenę utrudnić dostawy ropy naftowej dla armii niemieckich podbijających właśnie Europę Zachodnią. Stara się także blokować próby sowieckiej dominacji w Zatoce Perskiej.

Tak można by streścić polityczne tło książki Aleksandra Grobickiego (wydanej po raz pierwszy w Rzymie pod tytułem "Towarzysz nr 103" i podpisanej pseudonimem Jacek Brzezina).

Powieść cieszyła się wielkim powodzeniem, drukowały ją po wojnie gazety polonijne w USA i w Kanadzie. Poza wątkiem sensacyjnym, który w książce wybija się na plan pierwszy, zwracają w niej uwagę liczne fragmenty eksponujące bliskowschodni koloryt lokalny, obyczaje, konflikty i religię tego rejonu świata.


Aleksandra Grobickiego, znanego czytelnikom z książek "Furie żywiołów morskich", "Nie tylko Trójkąt Bermudzki", "Skarby na dnie mórz", "Żołnierze Sikorskiego" i "Niezwykłe katastrofy", prezentujemy tym razem jako autora specjalizującego się w tematyce bliskowschodniej. Poza "Agentem numer 103" ukazały się w formie książkowej lub w czasopismach "Pani na pustynnych szlakach", "Wiatr z pustyni", "Babka szatana" i "Szabla Proroka".

[Alfa, 1991]
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

W tej chwili jest dodany żaden cytat
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz