Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
2018-12-11 19:04:35
Anonim
Enter
Jako niezalogowany oblicz: 9+5:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
♀wai ()
oraz 1050 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Akty miłości


Tytuł oryginalny Acts of love

Autor Elia Kazan
Dodane przez ♀katimka ()
Forma powieść
Gatunek dramat/komedia/tragedia
Rok pierwszego wydania 1978
Tagi miłość, akt miłości, kobieta, nienawiść, emocje, mężczyzna
Pokaż podobne

Od wydawcy

Bohaterką "Aktów miłości" jest kobieta, którą można znienawidzić, bo tak niszczy mężczyzn, których kocha. Jest też tak zagubiona, że można jej żałować, ale ma tyle żaru, że można się również w niej zakochać. Ethel, łaknąc miłości silnego mężczyzny, wciąż nienasycona, przechodzi od mężczyzny do mężczyzny. Ktoś wreszcie musi ją powstrzymać!

Bohater to mężczyzna tak zaskorupiały w swej wierze w dogmaty, że może wprawić w furię. Jest silny i wymaga posłuszeństwa, a przy tym tak ciepły i ludzki, że też można się w nim zakochać. Czy ze spotkania dwóch takich osobowości może wyniknąć coś dobrego?

Elia Kazan, amerykański reżyser teatralny i filmowy, aktor i pisarz pochodzenia greckiego, urodził się w 1909 roku w Turcji jako Elia Kazandzoglu. W latach trzydziestych związany był z The Group Theatre, w czterdziestych należał do najlepszych reżyserów Broadwayu. Współzałożyciel Actors’ Studio, odkrył Marlona Brando, który zagrał w jego obsypanych Oscarami filmach "Na nabrzeżu" oraz "Tramwaj zwany pożądaniem". Za najlepszy obraz Kazana uchodzi ekranizacja "Na wschód od Edenu" Steinbecka, wielkim powodzeniem cieszyły się też sfilmowane przezeń własne powieści: "Układ" i "Ameryka, Ameryka". W 1999 roku został nagrodzony Oscarem za całokształt twórczości.

Kazan, pisarz i reżyser „zaangażowany”, jak określało się niegdyś lewicową postawę wobec świata, nie należy do mistrzów formy literackiej, jest natomiast mistrzem tego, co w literaturze równie ważne, jeśli nie ważniejsze – stawiania pytań o to, kim i po co jesteśmy.

[www.rebis.com.pl]
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

W tej chwili jest dodany żaden cytat
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz