Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 5+7:

Ostatnio odwiedzający
♀anjax8 ()
♀wai ()
♂rafar ()
oraz 4642 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Ależ Marianno!Autor Katarzyna Leżeńska
Dodane przez ♀Carrie86 ()
Forma powieść
Gatunek literatura piękna
Rok pierwszego wydania 2004
Tagi Marianna, uczucia, emocje, porzucony mężczyzna, porzucona kobieta, nieszczęśliwa miłość, Michał, miłość, romans, kobieta, literatura kobieca
Pokaż podobne

Od wydawcy

Marianna Łącka zna się na miłości, jak mało kto - przynajmniej w teorii. Nic dziwnego, skoro na co dzień zajmuje się redagowaniem romansów. Szkoda tylko, że nie przygląda się uważniej własnemu małżeństwu i odejście męża spadło na nią jak grom z jasnego nieba...

Mało komu, jak Michałowi Lipińskiemu, udaje się zostać porzuconym tego samego dnia przez żonę, kochankę i psa, na co zresztą solidnie zapracował...

Gdy spotyka się „kobieta z przeszłością i mężczyzna po przejściach”, bywa różnie. Czasami jest trudniej, bo każde z nich ma na koncie własne urazy, rozczarowania i wątpliwości. Czasami łatwiej, bo dobrze znają samych siebie i wiedzą, czego chcą, a przynajmniej, czego na pewno nie chcą.

Takie spotkanie może okazać się punktem zwrotnym w ich życiu, rozdrożem, na którym wreszcie dokonają właściwego wyboru. I może wreszcie rozsmakują się w miłości, bo będzie ona jak dobre wino, które - jak wiadomo - musi mieć swoje lata...

[Prószyński i S-ka, 2005]
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

♀Aleksandra0709 (), dodano 2011-02-05
Bywa, że troska o ludzi niegdyś bliskich trwa dłużej niż związki z nimi.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2011-02-05
Gdy w trakcie retrospekcji odczytujemy coś jako sygnały, są to zazwyczaj zachowania czy odezwania, które powinny były nam dać do myślenia, ale nie dały.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2011-02-05
[...] jak dwoje ludzi mówi o tym samym, to jeszcze nie znaczy, że chodzi o to samo.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2011-02-05
Każda miłość to test podwójnie ślepy, w którym nie tylko nie wiadomo, kto dostaje lek, a kto placebo, ale nie wiadomo nawet, kto jest pacjentem, a kto lekarzem. Nigdy nie wiadomo, co komu wyjdzie na zdrowie, a co stanie kością w gardle.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2011-02-05
Każdemu się wydaje, że jest niezastąpiony. A pewnego dnia budzisz się i widzisz, że już dawno cię zastąpili, tylko tego nie zauważyłeś.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2011-02-05
Nigdy dość powtarzania, że niewiele jest marzeń naprawdę niespełnionych. Większość z nich spełnia się, choć rzadko tak, jak to sobie wymarzyliśmy. Najczęściej urzeczywistniają się wtedy, kiedy już dawno zapomnieliśmy, że właśnie o to nam chodziło. Sytuacja zmienia się tymczasem tak dalece, że spełnione marzenie jest nam bardzo, ale to bardzo nie na rękę.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2011-02-05
Przeszłość tych, których dzisiaj kochamy, jest zamkniętą całością. Jest prawdą, co w oczy kole. Czymś, nad czym można tylko przejść do porządku dziennego. Ale nie jest to łatwe.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2011-02-05
Zrozumienie to kłopotliwe uczucie znane wszystkim tym, którzy przeszli psychoterapię, tym, co z niejednego pieca chleb jedli, i tym, co uczciwie przepłynęli morze łez.
pokaż wszystkie (8)...
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz