Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 5-2:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
Karolina Widłak ()
oraz 1301 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Atlantyda


Tytuł oryginalny Atlantis

Autor Gibbins David
Dodane przez ♀adupe ()
Forma powieść
Gatunek thriller/sensacja/kryminał
Rok pierwszego wydania 2005
Tagi Atlantyda, wyspa, poszukiwania, tajemnica, zagadka
Pokaż podobne

Od wydawcy

David Gibbins, uznany archeolog, autor wydanej w setkach tysięcy egzemplarzy debiutanckiej powieści sensacyjno–przygodowej, ujawniającej wielki sekret historii.

David Gibbins specjalizuje się w archeologii podwodnej. Ukończył Cambridge, jest autorytetem w dziedzinie starożytnych wraków i podwodnych znalezisk. Przeprowadził wiele ekspedycji w celu eksploracji zatopionych miast. "Atlantyda", jego pierwsza powieść, została przebojem lata 2005 w Wielkiej Brytanii. Wydana w 250 000 egzemplarzy i przetłumaczona na 22 języki książka to wciągający thriller, a zarazem fascynująca eksploracja zagadek historii. Krytyka napisała o powieści Gibbinsa: "»Kod Leonarda da Vinci« nowej generacji: ale tym razem to może być prawda!".

Zafascynowany od wieków legendą Atlantydy, człowiek nigdy nie ustał w poszukiwaniach baśniowej wyspy, zamieszkanej przez ludzi żyjących w harmonii i dostatku, cywilizacji rozwiniętej bardziej niż jakakolwiek inna, społeczeństwa doskonałego, które nagle zaginęło w odmętach fal, nie pozostawiając śladu i skrywając swoją wielką tajemnicę za murami zatopionego miasta. Aż pewnego dnia archeolog Jack Howard natrafia na klucz do rozwiązania zagadki podczas eksploracji morskich głębin.

Ale nie tylko on pragnie odnaleźć skarby sprzed tysięcy lat – ktoś jeszcze zna lokalizację Atlantydy. Archeolog zostaje uwikłany w grę na śmierć i życie, która może zniszczyć wiele istnień. Odkrycie przekraczające najśmielsze marzenia ma wysoką cenę…

Niebywałe połączenie akcji, przygody, historii i największej zagadki ludzkiej cywilizacji.

[Wydawnictwo Amber, Warszawa 2005]
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

W tej chwili jest dodany żaden cytat
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz