Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 8-8:

Ostatnio odwiedzający
♀anjax8 ()
♂rafar ()
♀edyta ()
♀wai ()
oraz 619 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Audrey Hepburn. Uosobienie elegancji


Tytuł oryginalny Audrey Hepburn. An Elegant Spirit

Autor Sean Hepburn Ferrer
Dodane przez ♀Aleksandra0709 ()
Forma wydanie albumowe
Gatunek biografia/autobiografia
Rok pierwszego wydania 2003
Tagi biografia, kobieta, syn, Matka, działaczka humanitarna, modelka, aktorka, Audrey Hepburn, biograficzna, sławni ludzie
Pokaż podobne

Od wydawcy

Opowieść o dziewczynce i jej stanowczej matce, która uczyła ją, jak być uczciwą i cenić ciężką pracę. Opowieść o dziewczynce, która przeżyła II wojnę światową i na zawsze zapamiętała, czym jest nędza, głód i cierpienie. Opowieść o dziewczynce, która nie bała się pracować i osiągnęła w życiu niezwykłą sławę. Opowieść o wielkiej gwieździe, która nie dostrzegała własnego blasku. Opowieść o żonie, która dwukrotnie nie zaznała szczęścia w małżeństwie, bo ciągle cierpiała po odejściu ojca.

Ciepła wspomnieniowa powieść o wspaniałej aktorce, gwieździe światowego kina i niestrudzonej działaczce UNICEF na rzecz biednych i pokrzywdzonych. Wsławionej m.in. rolami w filmach "Śniadanie u Tiffany'ego", "Rzymskie wakacje", "Szarada", "Doczekać zmroku", "My Fair Lady", "Sabrina", "Miłość popołudniu". O dziewczynie ukochanej przez miliony ludzi na całym świecie - Audrey Hepburn. Zjawiskowo pięknej, obdarzonej niezwykłym wdziękiem i charyzmą.

Książka, będąca czymś więcej niż hollywoodzką biografią, napisana przez syna Audrey, Seana Hepburna Ferrera, zawiera blisko trzysta unikatowych zdjęć z prywatnych zbiorów rodziny aktorki oraz reprodukcje niektórych jej obrazów. Wyłania się z niej portret wspaniałej kobiety i matki, znanej z promiennego uśmiechu, w rzeczywistości pełnej smutku.

[Wydawnictwo Albatros A. Kuryłowicz, 2005]
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

♀Aleksandra0709 (), dodano 2011-11-26
Teraz już wiem, że praktycznie każdy, kto straci matkę lub ojca, zdoła napisać podobną książkę.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2011-11-26
Między każdym zapisanym zdaniem mijają dni, miesiące, lata... W pewnym momencie zdajesz sobie sprawę że to nie tylko zwykła niemoc twórcza. Przecież nie chodzi wcale o ciebie, ale o kogoś dużo ważniejszego! W moim przypadku o osobę, która mi była bardzo bliska, która wydała mnie na świat i osłaniała własnym ciałem, kiedy potrzebowałem jej pomocy. A ja nie zdołałem... nie potrafiłem jej obronić.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2011-11-26
Teoria głosi, że jedne części ciała są trwalsze od innych. Na przykład płuca – najcierpliwszy i najbardziej nam potrzebny organ – żyje około sześćdziesiątki. Kłopotliwy, ale najmniej użyteczny mózg – wykorzystywany tylko w dziesięciu procentach – żyje ponad sto pięćdziesiąt lat. Pisząc tę książkę, odkryłem coś nowego i ciekawego:
Moja pamięć przetrwa jeszcze dłużej.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2011-11-26
Moja matka miała pewną tajemnicę.
Chyba się na mnie nie pogniewa, bo wiem, że... stamtąd dużo lepiej widać pewne rzeczy. A zatem proszę – oto tajemnica.
Była smutna.
Ale nie dlatego, że życie jej nie pieściło. Wręcz przeciwnie, ciężko pracowała, lecz na nic nie mogła narzekać. Była smutna kiedy patrzyła na to, co się dzieje z dziećmi na tym świecie.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2011-11-26
Oto opowieść o dziewczynce i jej stanowczej matce, która uczyła ją, jak być uczciwą i cenić ciężka pracę.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2011-11-26
Oto opowieść o dziewczynce, która przeżyła drugą wojnę i na zawsze zapamiętała, czym jest nędza, głód i cierpienie.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2011-11-26
Oto opowieść o aktorce, która wstawała bladym świtem, zazwyczaj między czwartą a piątą rano, żeby poćwiczyć dłużej niż inni i przemóc swoje słabości.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2011-11-26
Oto opowieść o wspaniałej gwieździe, która nie dostrzegała własnego blasku.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2011-11-26
Jak zatem napisać i co gorsza sprzedać „hollywoodzki” życiorys odarty ze skandali i sensacyjnych plotek? Jej ostatni i chyba najbardziej skrupulatny biograf, Barry Paris, napisał we wstępie: „Życie Audrey Hepburn to zarazem marzenie i straszliwy koszmar dla wszystkich badaczy. Żadna inna aktorka nie była tak podziwiana – jako źródło i podmiot licznych inspiracji – za swój dorobek twórczy i żarliwą krucjatę, która prowadziła po za planem filmowym. Jeszcze dzisiaj kochana jest do tego stopnia, że praktycznie nie słychać o niej złego słowa.(...) Nie miała żadnych szokujących dziwactw ani wstydliwych tajemnic. Jej ciepła, miła powierzchowność skrywała jeszcze milsze wnętrze”.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2011-11-26
Imię Audrey jest dość niezwykłe nawet dla Angielki, a to, co niezwykłe, uważane bywa najczęściej za żydowskie.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2011-11-26
Wyruszymy w podróż w głąb czułego serca. Posłuchamy wspomnień kochającego syna z trzydziestu lat spędzonych u boku najlepszej matki na świecie i wiernej przyjaciółki, o jakiej wielu ludzi może tylko pomarzyć.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2011-11-26
Najlepiej to ujął wspaniały reżyser i jeden z najbliższych przyjaciół mojej matki, Billy Wilder: „Bóg cmoknął ją w policzek i tak już zostało”.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2011-11-26
„Bolało was coś kiedyś? – pytała. – Jeżeli tak, to pewnie każdy z was pamięta, z jakim zapałem szukał dobrego lekarstwa. Tymczasem blisko pięć miliardów ludzi – podkreślała – cierpi straszliwe bóle: śmierć najbliższych, głód, choroby, suszę, wojnę, prostytucję, gwałcenie praw człowieka i tortury. Mimo to zachowują się z dumą i godnością”.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2011-11-26
Chciała dawać. W tej ostatniej decyzji tkwił zasadniczy klucz do zrozumienia czegoś, co towarzyszyło jej przez całe życie: wewnętrznego smutku.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2011-11-26
Często pytają mnie, jak to jest mieć tak sławną matkę. Zawsze odpowiadam, że naprawdę nie wiem. Znałem ją najpierw jako matkę, a potem jako najlepsza przyjaciółkę.(...) Ale dopiero po jej śmierci zobaczyłem, jak głęboko przeniknęła do naszego świata.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2011-11-26
„Co może być dla nas ważniejsze niż dzieci?” – pytała zwykle na początku rozmowy lub przemówienia.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2011-11-26
Dla mojej matki dzień wyzwolenia był równocześnie dniem pierwszego spotkania z UNICEF-em. „Wojnę spędziłam w Holandii – opowiadała – Przeżyliśmy całą niemiecką okupację i kłopoty z zaopatrzeniem. Najgorsza była ostatnia zima, Brakowało jedzenia, bo większość rekwirowało wojsko. Oczywiście istnieje ogromna różnica pomiędzy śmiercią głodową i niedożywieniem, ale wtedy chodziłam bardzo, bardzo głodna”.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2011-11-26
„Dobra piosenka to nie tylko słowa, ale także nastrój – powtarzała nam matka, gdy byliśmy mali. – Musisz umieć powiedzieć to, co masz do powiedzenia”.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2011-11-26
„Jedynym prawdziwym zmęczeniem jest zmęczenie matki, bezradnie patrzącej na śmierć kolejnego dziecka”. Jestem przekonany, że gdyby mogła teraz na jeden dzień zjawić się między nami, uściskałaby nas zaledwie przez sekundę, a potem ponownie rzuciłaby się w wir pracy.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2011-11-26
Nigdy nie pozwalała nam na przesadę. „Lepiej, żebyś był tym jedynym w swetrze pośród garniturów, a nie jedynym w garniturze wśród koszul i swetrów”.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2011-11-26
Moim zdaniem pierwsze kontakty z rodzicami, miłość i zbudowane na niej zaufanie, na resztę życia są tworzywem naszego emocjonalnego świata. To zaufanie, które dzielimy – lub nie – z ojcem i matką, wskazuje nam, kogo warto w przyszłości pokochać.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2011-11-26
Wystarczy tylko żyć pełnią życia, a wszystko masz przed sobą, niczym wyciskający łzy krajobraz: jak okiem sięgnąć góry i doliny.
pokaż wszystkie (22)...
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz