Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 0-3:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀wai ()
♀edyta ()
oraz 1430 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Autobiografia 7. Okropności
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Autobiografia 7. OkropnościAutor Joanna Chmielewska
Dodane przez ♀Aleksandra0709 ()
Forma dziennik / pamiętnik
Gatunek biografia/autobiografia
Rok pierwszego wydania 2008
Tagi biografia, biograficzna, wspomnienia, autobiografia, autobiograficzna, pisarka, Joanna Chmielewska, pamiętnik, Z życia innych... (Autobiografie/Biografie/Wywiady)
Pokaż podobne

Od wydawcy

Tu muszę się przyznać do tajemniczej przypadłości umysłowej, zgoła nieprzyzwoitej, która mi wstyd przynosi i sprawia, że nieswojo się czuję. Otóż przez całe lata nie byłam w stanie przypomnieć sobie w razie potrzeby nazwiska Leona Niemczyka. (...)
Tuż przed wyjazdem z Warszawy oglądaliśmy film o bracie Leona Niemczyka, który to brat pomagał ludziom wydostawać się z kraju i nielegalnie porzucać cudowny ustrój. Przeprowadzał ich przez granicę, między innymi morzem, po wodzie, nazwisko zaś nosił, rzecz jasna, to samo, Niemczyk.
Na temat któregoś filmu chciałam coś powiedzieć i oczywiście Niemczyk mi umknął. Brat! Posłużyć się bratem!
- Zosiu, no, ten - zniecierpliwiłam się. - Ten, co, przypomnij sobie, tak przeprowadzał ludzi przez wodę. Jak on się nazywał?
- Mojżesz - odparła bez namysłu Zosia, zaskoczona nieco moją niewiedzą.

[Kobra, 2008]
Kolejny tom Autobiografii Joanny Chmielewskiej. „Komu się nie podoba, może nie czytać. Naprawdę nie ma takiego przepisu, że koniecznie trzeba, a zaniechanie lektury zostanie surowo ukarane. Szczególnie, że ta akurat lektura, obawiam się, będzie ciężkostrawna. Nie mam innego sposoby na przekazanie społeczeństwu całej poniższej treści, jak tylko w tej idiotycznej postaci. Nie będę czytać wszystkiego, co do tej pory napisałam, ponieważ od własnych przeżyć niedobrze mi się robi. A wpływu na przeszłość nie posiadam, nie dam rady zlikwidować osobistego zidiocenia, drugiej wojny światowej, Hitlera, minionego, chwalić Boga, ustroju, aczkolwiek może minionego nie całkowicie, ani też żadnych innych wydarzeń historycznych."

ksiazki.wp.pl
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

W tej chwili jest dodany żaden cytat
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz