Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 5*5:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
Karolina Widłak ()
oraz 883 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Baśnie i legendy Dalekiego WschoduAutor Adamczewska Helena
Dodane przez ♀Aleksandra0709 ()
Forma wybór dzieł
Gatunek dla dzieci
Rok pierwszego wydania 1991
Tagi literatura dla dzieci, literatura dla dzieci i młodzieży, dla dzieci, baśń, baśnie, legenda, legendy, daleki wschód
Pokaż podobne

Od wydawcy

Helena Adamczewska, wieloletnia reporterka tygodników "Świat", "Dookoła Świata" i "Polish Review", laureatka nagrody Klubu Publicystów Międzynarodowych i dorocznej nagrody "Nowych Książek". Publikowała również na łamach "Polityki", "Literatury", "Kontynentów", "Widnokręgów" i innych czasopism wrażenia z podróży po Europie i Egipcie. W latach siedemdziesiątych, w czasie kilkakrotnych, dłuższych pobytów w Chinach, interesowała się głównie kulturą i obyczajami w stosunkach społecznych. Przewędrowała Japonię i Pakistan, poznała Birmę, Koreę i Wietnam. Rezultatem peregrynacji były pisane na bieżąco reportaże, często przedrukowywane w prasie angielskiej, niemieckiej, a także japońskiej. Fascynacja kulturą Wschodu zaowocowała zbiorami baśni, bajek i przypowieści, w których Autorka zebrała garść najstarszych mitów i legend przefiltrowanych przez konfucjański kult układu społecznego, taoistyczną metafizykę koncepcji świata i przyniesioną z Indii religię buddyjską.

Książka przenosi czytelnika w świat bogów, duchów, smoków, mądrych cesarzy i okrutnych chanów. Mity i legendy są próbą odpowiedzi na zagadkę istnienia i logicznego porządku świata. Baśnie i bajki, osnute wokół motywów i skutków ludzkich zachowań, przekazują potomnym całą mądrość życia i niezmienność praw przyrody. A w przypowieściach czytelnik odkryje uniwersalne wzory zachowań.

Poprzez baśniową tematykę i znakomity język książka ta jest, zwłaszcza dla młodych czytelników, doskonałym wstępem do poznania i zrozumienia oryginalnej kultury Dalekiego Wschodu. Kilkadziesiąt unikatowych ilustracji i ciekawa typografia znajdą uznanie u najbardziej wymagającego odbiorcy.

[PWN, 2000]
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

W tej chwili jest dodany żaden cytat
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz