Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 2+2:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
oraz 2863 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Będę u Klary
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Będę u KlaryAutor Grażyna Bąkiewicz

Od wydawcy

" Będę u Klary" to ostatnia część trylogii opowiadającej o grupie młodych dorosłych, stojących na granicy poważnych wyborów życiowych. Jej bohaterem jest niezbyt sympatyczny Olek Tarwid, znany czytelnikom z powieści " O melba" i " Stan podgorączkowy". Ucieczka od brutalnego ojca i rodzące sie w bogatym gnojku wątpliwości to główny wątek książki. U ojca było mu źle, ale bez ojca i jego pieniędzy może być jeszcze gorzej.
Seria dramatycznych zdarzeń prowadzi Olka do zabitej dechami wiochy, miejsca dla niego całkowicie egzotycznego. Tam właśnie spotyka ludzi, którzy okażą się najważniejsi w jego życiu. Początkowo powiąże ich sprawa wypadku, potem autostrady budowanej przez starego Tarwida, której ci ludzie nie chcą. Rychło okaże się, że tych powiązań jest znacznie więcej.
Olek Tarwid ucieka od brutalnego, bogatego ojca. Los prowadzi chłopaka do zabitej deskami wsi, miejsca dla niego całkowicie egzotycznego. Spotka tam wielu ludzi, którzy okażą się bardzo ważni w jego życiu. Czy da sobie radę bez ojca i jego pieniędzy?

"Będę u Klary" Grażyny Bąkiewicz to powieść dopełniająca trylogię książek o grupie młodych ludzi stojących na granicy wyborów życiowych ("O melba!" - uhonorowana nagrodą stowarzyszenia IBBA za najlepszą książkę dla młodzieży, i "Stan podgorączkowy").

[G+J Gruner + Jahr Polska, 2005]
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

♀Aleksandra0709 (), dodano 2013-08-19
Książka mnie znużyła i, niestety, znużyła. Trudno utożsamić się z głównym bohaterem, akcja nie jest zbyt porywająca. Nastawiłam się na coś dużo lepszego ("O melba!" Grażyny Bąkiewicz została nagrodzona), ale się rozczarowałam.

Polecam czytelnikom poprzednich powieści Bąkiewicz, a reszcie niekoniecznie. Czytajcie na własną odpowiedzialność. :-)
Dodaj recenzję

Cytaty

♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-08-14
Tak naprawdę mamy w życiu tylko jedną tajemnicę: Nie wiemy, kiedy umrzemy (...). Inne wcześniej czy później wychodzą na jaw.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-08-14
Miejsce wyglądało na takie, gdzie nawet wrony zawracają, bo myślą, że to koniec świata.
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz