Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 7+2:

Ostatnio odwiedzający
♀anjax8 ()
♂rafar ()
♀edyta ()
♀wai ()
oraz 1909 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Bella Toskania
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Bella ToskaniaAutor Frances Mayes
Dodane przez ♂marq ()
Forma powieść
Gatunek literatura współczesna
Tagi Włochy, Toskania
Pokaż podobne

Od wydawcy

„Bella Toskania” to kontynuacja „Pod słońcem Toskanii”, czyli kolejny notatnik z zapiskami z życia powszedniego Amerykanki osiadłej na włoskiej prowincji. Frances Mayes z właściwym sobie wdziękiem snuje opowieść o powolnym wrastaniu w obcy do niedawna świat; opowiada z humorem o perypetiach związanych z remontem domu i utrzymaniem ogrodu; z wielką inwencją eksperymentuje w kuchni. To tylko główne wątki tej niezwykle bogatej książki; liczne pomniejsze - osobiste, podróżnicze, rodzinne - dzięki talentowi autorki tworzą dla nich tło nad podziw atrakcyjne, kolorowe i żywe niczym podziwiane przez nią freski i mozaiki.

Frances Mayes, znana i uznana amerykańska poetka, zadebiutowała w 1996 roku jako pisarka. Jej książka „Pod słońcem Toskanii”, będąca zapisem kilkuletnich doświadczeń związanych najpierw z zakupem, remontem i urządzaniem domu, a potem z pobytem na włoskiej prowincji, zdobyła uznanie zarówno czytelników, jak i krytyków. Pamiętnik, napisany z poetycką precyzją, humorem i malarskim rozmachem, został przetłumaczony na kilka języków, w tym na niemiecki i japoński.

Mieszkańcy Cortnoy przyznali Frances Mayes honorowe obywatelstwo miasta, które dzięki niej stało się sławne i chętnie odwiedzane przez turystów.

Książka „Pod słońcem Toskanii” odegrała taką samą rolę w popularyzacji Włoch, jak „Rok w Prowansji” i „Zawsze Prowansja” Petera Mayle'a w popularyzacji Francji.

[Prószyński i S-ka, 2004]
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

W tej chwili jest dodany żaden cytat
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz