Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 0-6:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀wai ()
♀edyta ()
oraz 3226 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Benny i Omar


Tytuł oryginalny Benny and Omar

Autor Eoin Colfer
Dodane przez ♀Madzia_ ()
Forma powieść
Gatunek literatura współczesna
Rok pierwszego wydania 1998
Tagi literatura współczesna, rodzice, humor, nastolatek, nastolatki, przyjaźń, Tunezja, Afryka, hokej na trawie, hokej, Benny, policja
Pokaż podobne

Od wydawcy

Dla Benny'ego, dwunastoletniego Irlandczyka, przeprowadzka do Afryki to prawdziwa katastrofa. W Tunezji nikt nie ma pojęcia o jego ukochanym sporcie - hokeju na trawie, w szkole uczy para zdziecinniałych hippisów, a nowi koledzy najwyraźniej uwielbiają wkuwanie. Na szczęście Benny poznaje Omara - Tunezyjczyka - który mieszka niedaleko, w samodzielnie skleconym szałasie. Chłopcy stają się przyjaciółmi, a potem postrachem całego osiedla. Rzeczywistość wystawi ich na poważną próbę - w imię przyjaźni narażą się nie tylko strażnikom miejskim, ale także rodzicom Benny'ego i policji. Czy spryt i zuchwałość wystarczą, by po raz któryś wybrnąć z kłopotów?

"Benny i Omar", historia spotkania dwóch rozrabiaków z dwóch różnych światów, to wartka i dowcipna powieść o tym, jak mimo barier językowych i kulturowych można wspólnie przeżywać szalone przygody - ale i o tym, jak wiele można się od siebie nawzajem nauczyć.


Colfer z lekkością łączy elementy przygody z chwilami wzruszenia i subtelnymi aluzjami społecznymi, a jego wyczucie komizmu jest na najwyższym poziomie”.
"Publishers Weekly"


Eoin Colfer (ur. 1965), do niedawna nauczyciel w rodzinnym Wexford, jest autorem cieszących się w Irlandii dużym powodzeniem książek dla dzieci i młodzieży, m.in. "Benny and Omar", "Going Potty", "Lista życzeń" (W.A.B. 2004). Pisze również sztuki teatralne. Światową sławę przyniósł mu "Artemis Fowl" (W.A.B. 2002). Powieści stanowiące kontynuację cyklu, "Artemis Fowl. Arktyczna przygoda" (W.A.B. 2002), "Artemis Fowl. Kod wieczności" (W.A.B. 2004) oraz "Artemis Fowl. Fortel wróżki" (W.A.B. 2006), powtórzyły sukces pierwszej części, ukazując się w kilkudziesięciu krajach w łącznym nakładzie czterech milionów egzemplarzy. Niebawem piąta powieść i film o Artemisie Fowlu. "Fletcher Moon - prywatny detektyw" (2006) oraz "Nadnaturalista" to powieści Colfera spoza cyklu o genialnym Artemisie.

[W.A.B., 2008]
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

W tej chwili jest dodany żaden cytat
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz