Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 6-7:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
Karolina Widłak ()
oraz 2682 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Bez mojej zgody
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Bez mojej zgody


Tytuł oryginalny My Sister s Keeper

Autor Jodi Picoult
Dodane przez ♀Asiula ()
Forma powieść
Gatunek literatura współczesna
Tagi rodzina
Pokaż podobne

Od wydawcy

Annie nic nie dolega, a mimo to żyje ona tak, jakby była obłożnie chora. W wieku trzynastu lat ma już za sobą niejedną operację, wielokrotnie oddawała krew, żeby utrzymać przy życiu swoją starszą siostrę Kate, która we wczesnym dzieciństwie zapadła na białaczkę.

Anna została poczęta w sztuczny sposób, tak aby jej tkanki wykazywały pełną zgodność z tkankami siostry. Jest dla niej dawcą idealnym. Aż do tej pory akceptowała tę życiową rolę. Teraz Anna, wzorem większości nastolatków, zadaje sobie pytania dotyczące tego, kim jest naprawdę. Różnica pomiędzy nią a większością nastolatków polega na tym, że przez całe życie postrzegano ją wyłącznie przez pryzmat siostry i tego, co dla niej robi. Anna dojrzewa do podjęcia decyzji, która dla wielu osób byłaby nie do pomyślenia, decyzji, która podzieli jej rodzinę, a dla ukochanej siostry będzie oznaczać śmierć.


"Czy można odrzucić przeznaczenie? Czy pisany nam los nie wróci niepostrzeżenie jak bumerang? Gdzie są granice ludzkiej ingerencji w boski plan? Książka Jodi Picoult jeko jedna z nielicznych powieści porusza ważkie problemy osiągnięć współczesnej medycyny, które stawiają przed nami nowe dylematy etyczne. Dylematy dotyczące nas wszystkich".
Marta Sawicka, "Wprost"

"Codziennie rozwiązujemy małe problemy, leczy bywa, że los każe nam rozstrzygnąć wielkie. Książka Jodi Picoult jest zapisem pytań, jakie sobie wówczas zadajemy, a nie próbą udzielenia odpowiedzi. Te musimy znaleźć sami. Jodi Picoult napisała prostą historię o wielkich sprawach. Pokazała, co tak naprawdę znaczy decydować o sobie".
Anna Grużewska, "Pani"

[Prószyński i S-ka, Warszawa 2005]

Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

♀edyta (), dodano 2011-03-07
Ludzi nie kocha się za to, że są doskonali, tylko pomimo to, ż tacy nie są.
♀edyta (), dodano 2011-03-07
Miłość kpi sobie z zasad, a nic nie ma większej wartości, niż to, czego zdobyć nie można.
♀edyta (), dodano 2011-03-07
Aż do tej pory nie zdawałam sobie sprawy z tego, że można komuś złamać serce dwukrotnie, wzdłuż tych samych starych, zaleczonych szram po pęknięciach.
♀edyta (), dodano 2011-07-09
Znów była małą dziewczynką noszoną w letni wieczór przez tatę na barana, małą dziewczynką, która wie, że wystarczy wyciągnąć ręce, a wschodzące gwiazdy zaplączą się między palcami jak w sieci.
♀edyta (), dodano 2011-07-09
Kimkolwiek się jest, zawsze gdzieś w głębi duszy tli się pragnienie, żeby być kimś innym. A kiedy, choćby na ułamek sekundy, to pragnienie się spełnia, dzieje się cud.
♀edyta (), dodano 2011-07-09
Najlepsze w życiu może być nie to, co się zdobywa, ale to, co przychodzi samo.
♀edyta (), dodano 2011-07-09
Znacie to uczucie, kiedy trzeba podjąć życiową decyzję, ale nie ma się żadnej pewności, że postępuje się słusznie? Kiedy człowiek wybiera jedną z dróg, ale wciąż patrzy za siebie, na tę drugą, przekonany, że wybrał źle?
♀edyta (), dodano 2011-07-09
Jeśli jednak rodzice decydują się na dziecko z konkretnego powodu, to lepiej, żeby ten powód okazał się słuszny i trwały. Bo kiedy go zabraknie, życie takiego dziecka traci wszelki sens.
♀edyta (), dodano 2011-07-09
Dopóki człowiek chce się trzymać gorzkich wspomnień o tych, którzy odeszli, dopóty będą go one ranić. Ale chwile, z których składa się życie, płyną jak rzeka i choć na pierwszy rzut oka nic się nie zmienia, to w pewnym momencie, spojrzawszy wstecz, za siebie, widać wyraźnie, ile bólu i cierpienia wypłukały wody czasu.
pokaż wszystkie (9)...
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz