Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
2018-12-11 19:04:35
Anonim
Enter
Jako niezalogowany oblicz: 6*0:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
♀wai ()
oraz 3549 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Bez pożegnania
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Bez pożegnania


Tytuł oryginalny Gone For Good

Autor Harlan Coben
Dodane przez ♀karamia ()
Forma powieść
Gatunek thriller/sensacja/kryminał
Rok pierwszego wydania 2002
Tagi miłość, morderstwo, przemoc, prostytucja
Pokaż podobne

Od wydawcy

"Trzy dni przed śmiercią matka wyznała - to były niemal jej ostatnie słowa - że mój brat wciąż żyje" - tak zaczyna się najnowszy thriller Cobena. Od dnia, w którym brat Willa Kleina, Ken, zamordował Julię, jego byłą sympatię, minęło jedenaście lat. Ścigany międzynarodowymi listami gończymi, dosłownie zapadł się pod ziemię. Z czasem rodzina uznała go za zmarłego. Przeglądając dokumenty rodziców, Will natrafia na świeżo zrobione zdjęcie Kena. Wkrótce potem znika Sheila, narzeczona Willa. Coraz więcej poszlak wskazuje, że nie była osobą, za którą się podawała. FBI poszukuje jej jako głównej podejrzanej w sprawie o podwójne zabójstwo. Co łączy Sheilę z serią morderstw i sprawą sprzed jedenastu lat? Czy ona także padła ofiarą zabójcy? Gdzie jest Ken? Will nie zazna spokoju, zanim nie dotrze do prawdy..
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

♀saiguio (), dodano 2008-08-29
To już druga z powieści Cobena, którą miałem okazję przeczytać. Obawiałem się wtórności, ale (mimo że autorowi nie udało się uniknąć pewnej schematyczności), "Bez pożegnania" jest lekturą wciągającą i czytałem ją z prawdziwą przyjemnością.

Po raz drugi Coben bierze typową rodzinę amerykańską i kartka po kartce rozrywa jej dotychczasowe, w miarę ustabilizowane życie na strzępy. Robi to w sposób interesujący, powodując (u mnie przynajmniej) znany czytelnikom powieści sensacyjnych głód - co dalej? i - jak się też to skończy? Mimo zastosowania tego samego wzorca konstruowania powieści co, w czytanym przeze mnie wcześniej "Nie mów nikomu", czyli odkrywania nam kolejnych informacji z przeszłości bohaterów i ich wzajemnych powiązań, "Bez pożegnania" opisuje na tyle inną historię, że nie powoduje ona uczucia déjà vu.

Podsumowując - porządnie napisana historia kryminalna, która naprawdę potrafi zaskoczyć (w przeciwieństwie do "Dotyku zła") i to nawet na końcowych stronach. Świetna na weekend. Polecam.

Dodaj recenzję

Cytaty

♀saiguio (), dodano 2008-08-29
Śpiewał, że możemy być tacy, jak oni, jak Romeo i Julia. Innymi słowy – martwi.
♀saiguio (), dodano 2008-08-29
Może właśnie na tym polega odwaga – kiedy człowiek już o nic nie dba.
♀edyta (), dodano 2011-03-12
Żal wykańcza człowieka. Jeśli się przed nim nie bronisz, zmęczy cię tak, że przestanie ci zależeć na czymkolwiek.
♀edyta (), dodano 2011-03-12
Kiedy spada na ciebie taki tragiczny cios (...) to jest jak koniec świata. Jakbyś znalazła się w głębinach oceanu podczas sztormu. Woda niesie cie, rzuca, przewala, możesz tylko starać się utrzymać na powierzchni. Jakaś cząstka twego umysłu-może nawet większa-nawet nie ma ochoty utrzymywać głowy nad wodą. Chciałabyś przestać walczyć i po prostu utonąć. Jednak nie możesz. Nie pozwala ci na to instynkt samozachowawczy (...). Tak czy inaczej, chcesz czy nie, utrzymujesz się na powierzchni.
♀edyta (), dodano 2011-03-12
To dusza i poczucie własnej tożsamości ulegają rozpadowi na ulicy.
♀edyta (), dodano 2011-03-12
(...) przedmioty nie tyle stają się naszymi panami, ile przywiązują nas do miejsca, pozwalają zapuścić korzenie.
♀edyta (), dodano 2011-03-12
(...) zanim ruszysz naprzód, musisz spojrzeć wstecz.
♀edyta (), dodano 2011-03-12
Czasem spotyka się kogoś, kto niemal oślepia bijącą od niego dobrocią. Innym razem wprost przeciwnie-kogoś, kto samą swoją obecnością spowija wszystko ciężkim płaszczem zepsucia i występku.
♀edyta (), dodano 2011-03-12
Nadal na mnie nie patrzyła. Często spotykam się z taką reakcją u dzieciaków w schroniksu. Unikają twojego spojrzenia. Pozwalam im na to. To nie ma większego znaczenia. Kontakt wzrokowy jest przeceniany.
♀edyta (), dodano 2011-03-12
Kiedy tkwisz w okopie, gdy stajesz oko w oko ze śmiercią, wtedy wiesz na pewno, że nie ma Boga. Zaczynasz walczyć, żeby przetrwać i żyć dalej. Właśnie dlatego wzywasz wszelkich możliwych bogów - ponieważ nie chcesz umierać. W głębi serca wiesz, że śmierć oznacza koniec gry. Potem nie ma już nic. Żadnego raju. Żadnego Boga. Tylko nicość.
♀edyta (), dodano 2011-03-12
Powtarzanie czegoś w kółko nie oznacza, że to prawda.
♀edyta (), dodano 2011-03-12
- Wyglądasz jak kupa gówna - powiedział.
- W twoich ustach to komplement.
♀edyta (), dodano 2011-03-12
Nie zareagowałem na pierwszy klakson. Mieszkam w Nowym Jorku. Tutaj równie dobrze mógłbyś próbować nie zamoczyć się przy pływaniu, jak przejść przez ulicę, nie narażając się na obtrąbienie przez wściekłych kierowców.
♀edyta (), dodano 2011-03-12
Ukryte plugastwo pozostaje groźne. Kiedy jest dobrze widoczne, można nim gardzić i czuć się lepszym. Ludzie tego potrzebują. Niektórzy wręcz nie mogą bez tego żyć. Inną zaletę nieskrywanego plugastwa docenicie, jeśli odpowiecie sobie na pytanie, czy wolelibyście odpierać frontalny atak, czy walczyć z niebezpieczeństwem czającym się jak wąż w wysokiej trawie? I wreszcie, chociaż może zanadto się w to wgłębiam, nie można mieć frontu bez tyłu, a góry bez dołu, tak więc wcale nie jestem przekonany, że światło może istnieć bez mroku, czystość bez brudu, a dobro bez zła.
pokaż wszystkie (14)...
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz