Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 1*7:

Ostatnio odwiedzający
♀edyta ()
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀wai ()
oraz 1754 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Brida
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Brida


Tytuł oryginalny Brida

Autor Paulo Coelho
Dodane przez ♀Lusinka1992 ()
Forma powieść
Gatunek literatura współczesna
Rok pierwszego wydania 1990
Tagi dziewczyna, Irlandia, poszukiwania
Pokaż podobne

Od wydawcy

Opowieść o Bridzie, młodej irlandzkiej dziewczynie, i o jej duchowych poszukiwaniach. Na swej drodze spotyka mędrca, który uczy ją, jak radzić sobie z lękami i własnym cieniem oraz kobietę, która wprowadza ją w arkana magii. Żadne z nich nie ma namniejszej wątpliwości, że dziewczyna ma dar, ale tylko od niej zależy, jak go wykorzysta. Musi wybrać między uczuciem a pragnieniem przemiany. Musi odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytania. Wzruszajaca opowieść o miłości i tęsknocie za Drugą Połową.
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

♀saiguio (), dodano 2008-08-28
Długo zastanawiałam się jak zacząć, żeby zaciekawić...Co napisać, żeby nie wzbudzić niepotrzebnych kontrowersji, ale żeby to, co napiszę, było pełne pasji i podziwu? Żeby osoba, która właśnie to czyta, nie pomyślała "kolejna zaślepiona fanka Coelho, która nie jest w stanie powiedzieć nic złego na temat twórczości owego pana, chyba już tylko dla idei"? Muszę przyznać, iż znany pisarz dość mocno mnie zadziwił. Napisał książkę, która autentycznie "wciągnęła" i wprawiała czytelnika w stan bycia gorszym, mniej doświadczonym, głupim człowiekiem... W "Bridzie" Paulo Coelho pokazał najpiękniejsze uczucie, jakie może spotkać człowieka w życiu, w swój własny, indywidualny sposób. Miłość prezentowana w książce jest codzienna i jednocześnie całkiem odrealniona. Ukazana niejako w innym wymiarze pozwala obierać ją jako pewną filozofię życiową przekazaną całkiem w sposób niedydaktyczny. Po raz pierwszy mądrości autora jestem w stanie odebrać jako rady, a nie narzucą i najlepszą filozofię! Może dzięki Tradycji Słońca? A może dlatego, że w rzeczywistości każdy szuka Drugiej Połowy? Po prostu polecam...
Dodaj recenzję

Cytaty

♀saiguio (), dodano 2008-08-28
Wikka spojrzała na dziewczynę. Rzeczywiście miała Dar. Ale należało odkryć, dlaczego Mag z Folk tak się nią interesował. Dar sam w sobie nie był wystarczającym powodem. Gdyby Mag dopiero zaczynał praktykować magię, może zrobiłby na nim wrażenie ten tak oczywisty u dziewczyny Dar. Ale przecież dość już przeżył, żeby wiedzieć, że Dar posiada każdy
♀saiguio (), dodano 2008-08-28
Brida zrozumiała, że jej czas dobiega końca, ale nurtowało ją jeszcze jedno pytanie.
- Czy w każdym życiu możemy spotkać więcej niż jedną Drugą Połowę?
"Tak - pomyślała Wikka z pewną dozą goryczy.
- A gdy tak się zdarzy, serce jest rozdarte, cierpimy, a to bardzo bolesne. Tak, możemy odnaleźć trzy i cztery Drugie Połowy, bo jest nas wiele i jesteśmy rozproszeni. Dziewczyna zadaje właściwe pytania, ale nie dam jej gotowej odpowiedzi".
- Jedna jest esencja Stworzenia - rzekła. Tą esencją jest Miłość. Miłość jest siłą, króra nas ponownie jednoczy, aby scalić doświadczenie rozproszone w wielu życiach i w wielu miejscach świata. Jesteśmy odpowiedzialni za całą Ziemię, bo nie wiemy, gdzie są nasze Drugie Połowy, którymi byliśmy od zarania dziejów. Jeśli jest im dobrze, i my jesteśmy szczęśliwi. Jeśli jest im źle, przejmujemy, czasem nieświadomie, część ich bólu. Ale przede wszystkim jesteśmy odpowiedzialni za ponowne spotkanie z Drugą Połową przynajmniej raz w każdym wcieleniu, bo z pewnością choć raz skrzyżują się nasze drogi. Nawet jeśli to spotkanie potrwa zaledwie kilka chwil - bo chwile te przynoszą Miłość tak wielką, że nadaje sens naszemu istnieniu na resztę dni*.
♀silverraven (), dodano 2009-01-13
Silne uczucia są nieokiełznane jak dzikie konie. Popychają nas do działania, nie pytając, czy tego chcemy, czy nie.
♀silverraven (), dodano 2009-01-24
Trzeba ryzykować, rezygnować z utartych szlaków na rzecz nieznanych. Nikt nie umie wybierać bez strachu.
♀edyta (), dodano 2011-03-12
Gdy chcesz coś poznać zanurz się w tym cała, bez namysłu.
♀edyta (), dodano 2011-03-12
Być człowiekiem oznacza mieć wątpliwości i mimo to iść dalej swoją drogą.
♀edyta (), dodano 2011-03-12
Pamiętaj, że pierwsza bezpośrednia droga do Boga widzie przez modlitwę. Drugą bezpośrednią drogą jest radość.
♀edyta (), dodano 2011-03-12
Emocje są jak dzikie konie.
♀edyta (), dodano 2011-03-12
Jak mam rozpoznać swoją Drugą Połowę?
Nie bojąc się ryzyka. Ryzyka porażki, odrzucenia, rozczarowań.
Nigdy nie wolno nam rezygnować z poszukiwania Miłości. Ten, kto przestaje szukać, przegrywa życie.
♀edyta (), dodano 2011-03-12
Gdy odnajdziesz własną drogę, nie lękaj się. Musisz mieć wystarczająco dużo odwagi, aby popełniać błędy. Poprzez rozczarowania, porażki, zniechęcenia Bóg wskazuje nam drogę.
♀edyta (), dodano 2011-03-12
Samotnicy tracą rachubę czasu, ich długie godziny składają się na niekończące się dni.
♀edyta (), dodano 2011-03-12
Tak wygląda miłość i tak ludzie szukają Drugiej Połowy – wypatrując w oczach drugiej osoby tego szczególnego światła, żaru pożądania.
♀edyta (), dodano 2011-03-12
To, co zewnętrzne, trudniej jest zmienić niż to, co wewnątrz.
♀edyta (), dodano 2011-03-12
Nie ma ciał pięknych ani brzydkich, bo wszystkie przebyły tę samą drogę i są odzwierciedleniem duszy, która je zamieszkuje.
♀edyta (), dodano 2011-03-12
Bardzo trudno jest żyć. Trzeba podejmować ryzyko, wybierać jedne drogi, z innych rezygnować. Przypomniała sobie (…) opowieść o ludziach, którzy podążają pewnymi drogami tylko po to, żeby udowodnić, że nie są dla nich. Ale nie to było najgorsze. Najgorsze było wybrać i zastanawiać się przez resztę życia, czy wybór był właściwy. Nikt nie potrafi wybierać bez strachu.
♀edyta (), dodano 2011-03-12
Całę życie człowieka na Ziemi sprowadza się do poszukiwania Drogiej Połowy. Wydaje mu się, że szuka mądrości, bogactwa czy władzy, ale to nieprawda, bo wszystko, co osiągnie, okaże się puste, jeśli nie uda nam się odnaleźc swojej Drugiej Połowy.
♀edyta (), dodano 2011-03-12
Miłość jest ponad wszystkim, nie zna nienawiści, jedynie pomyłki.
♀edyta (), dodano 2011-03-12
Ludzie ofiarowują kwiaty, bo w nich tkwi prawdziwy sens Miłości. Kto chce posiąść kwiat na własność, zobaczy tylko jego więdnące piękno. Ale jeśli zachwyci się kwiatem rosnącym na łące, zatrzyma go na zawsze.
♀edyta (), dodano 2011-03-12
Poczuła wielką ulgę, ale przemieszaną ze smutkiem. Kłopoty sercowe zawsze są bolesne, dlatego dziękowała Bogu, że jej córka nie musi się z nimi borykać. Z drugiej strony była to bodaj jedyna sprawa, w której mogłaby jej służyć radą, bo miłość niewiele się zmieniła na przestrzeni wieków.
♀edyta (), dodano 2011-03-12
A potem powróciła inna scena z dzieciństwa. Była z ojcem na plaży. Poprosił, żeby sprawdziła temperaturę wody. Miała pięć lat i ucieszyła się, że może się na coś przydać. Podeszła do brzegu i zanurzyła stopy.
- Zamoczyłam nogi, jest zimna. – zawołała.
Ojciec wziął ją na ręce, zaniósł nad wodę i bez ostrzeżenia wrzucił do morza. Wystraszyła się, ale potem spodobało jej się to.
- No to jaka jest woda ? – spytał ojciec.
- Dobra. – odpowiedziała.
- Więc odtąd, gdy chcesz coś poznać, zanurz się w tym cała bez namysłu.
♀edyta (), dodano 2011-03-12
(...) wobec życia każdy przyjmuje jedną z dwóch postaw : Budowniczego lub Ogrodnika. Budowniczowie całymi latami pracują nad swym dziełem, a w dniu, gdy je kończą, wyrasta wokół nich własnoręcznie wybudowany mur. I wraz z zakończeniem budowy ich życie traci sens. Ogrodnicy zaś zmagają się z burzami, z kataklizmami, z pogodą i niepogodą, dlatego rzadko odpoczywają. Ale w przeciwieństwie do budowli, ogród nigdy nie przestaje się rozrastać, a wymagając od ogrodnika nieustannej uwagi, zmienia jego życie w wielką przygodę.
♀edyta (), dodano 2011-03-12
Panie, tylko godząc się z naszymi pragnieniami, możemy wreszcie zrozumieć, kim naprawdę jesteśmy. Amen.
pokaż wszystkie (22)...
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz