Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 2*2:

Ostatnio odwiedzający
♀wai ()
♀anjax8 ()
oraz 1066 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Brisingr
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Brisingr


Tytuł oryginalny Brisingr

Autor Christopher Paolini
Dodane przez ♀silverraven ()
Forma powieść
Gatunek fantasy
Rok pierwszego wydania 2008
Tagi Cykl Dziedzictwo, krasnoludy, urgale, ludzie, elfy, smoki, Saphira, Eragon, literatura XXI wieku, fantasy, dziedzictwo, fantastyka, Galbatorix
Pokaż podobne

Od wydawcy

Nota wydawcy:
Trzeci tom cyklu "Dziedzictwo" autorstwa Christophera Paoliniego będzie nosił tytuł "Brisingr" (wymawiaj: Bris-in-gr) i ukaże się w Polsce 14 listopada. Brisingr oznacza ogień w starożytnej mowie wymyślonej przez Paoliniego i używanej w książce przez Eragona. Autorem okładki "Brisingr" jest John Jude Palencar, ilustrator poprzednich tomów, "Eragona" i "Najstarszego".

Jak mówi Christopher Paolini: "Brisingr było pierwszym słowem, które przyszło mi na myśl, kiedy zastanawiałem się nad tytułem trzeciego tomu. To jednocześnie jest pierwsze słowo w obcej mowie, którego nauczył się Eragon. Ma jednocześnie szczególne znaczenie dla dziedzictwa Jeźdźców Smoków. W trzecim tomie przygód Eragona okaże się, że Brisingr ma jeszcze większe znaczenie, niż Eragon przypuszcza".

"Brisingr" będzie wydany w Stanach Zjednoczonych w pierwszym nakładzie 2,5 miliona egzemplarzy, co stanowi największy pierwszy nakład wydawnictwa w historii tytułów książek dziecięcych. Początkowo planowane na 23 września wydanie "Brisingr" zostaje przesunięte na godzinę 12:01 w nocy w niedzielę 20 września 2008 roku.

Zarówno "Eragon" jak i "Eldest" osiągnęły ogromny międzynarodowy sukces. Do stycznia 2008 roku udzielono praw autorskich na wydanie w 50 różnych edycjach językowych, a w sumie "Eragona" i "Najstarszego" sprzedano 12,5 miliona egzemplarzy na świecie.

W Polsce łączny nakład "Eragona" i "Najstarszego" do grudnia 2007 r. wyniósł ponad 200 tysięcy egz.

[Mag, 2008]
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

♀Aleksandra0709 (), dodano 2009-12-14
Wiele podobnych osobliwości istnieje na tym świecie.
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz