Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 2-8:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀wai ()
♀edyta ()
oraz 3317 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Chude lata


Tytuł oryginalny Harde tider

Autor Frid Ingulstad
Dodane przez ♀edyta ()
Forma powieść
Gatunek romans
Rok pierwszego wydania 2005
Tagi saga
Pokaż podobne

Od wydawcy

Dla rodzin mężczyzn powołanych do straży granicznej nastają ciężkie czasy. Na domiar złego ludność Norwegii dręczy strach przed wojną ze "szwedzkimi prostakami". Emanuel dowiaduje się, że Johan odwiedził Elise, i ogarnia go zazdrość. Zabrania żonie zapraszać do siebie byłego narzeczonego. Z wojska pisze długie listy, lecz Elise nie znajduje w nich ciepła, tęsknoty i troski o najbliższych. Czyżby jego uczucia tak szybko ostygły, czy też może groźba wybuchu wojny tak go odmieniła?
"W sklepie Magdy było pełno ludzi. Elise stanęła w kolejce i przysłuchiwała się, co mówią inni.
- Tym na granicy nie tylko wojna, wymarsze i przepustki w głowie - rzuciła sucho jedna z młodszych kobiet. - Mój brat pisał, że ciągle przychodzą do nich dziewczęta ze wsi i przynoszą im coś do jedzenia. Niektórzy z żołnierzy już się tam zaręczyli. Zdarza się nawet, że i żonaci wymykają się na noc".

[Elipsa, 2007]
Rodzinie dobrze się mieszka w domku majstra. Pojawia się jednak groźba wojny. Emanuel zostaje zmobilizowany i wysłany na granicę ze Szwecją. Jak sobie poradzą bez jego zarobków? Czy będą musieli wyprowadzić się z domku? W poczekalni u lekarza Elise spotyka mężczyznę z zabandażowaną głową, poruszającego się o kulach. Niedługo potem spostrzega go na moście. Czyżby chciał odebrać sobie życie? Cały czas śledzi go wzrokiem. Po jakimś czasie mężczyzna powraca. Elise nie podoba się, że przygląda się ich domowi... i jej. Kim jest? Elise stała w pierwszym rzędzie i widziała Emanuela z bliska. W domu, zanim wyruszył, pożegnali się gorąco i kiedy teraz ich spojrzenia na chwilę się spotkały, poczuła dumę. Czuła w sobie miłość do niego. Chciała zawołać: "Wróć do mnie, Emanuelu!" I chociaż żaden dźwięk nie pojawił się na jej ustach, była pewna, że on o tym wie. Kochała go. Saga Wiatr nadziei to piękna opowieść o ludziach, którzy potrafią wziąć odpowiedzialność za życie swoje i swoich bliskich, o ludziach, którzy umieją kochać i nienawidzić, i nigdy się nie poddają.

webook.pl
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

W tej chwili jest dodany żaden cytat
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz