Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 4*3:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀wai ()
♀edyta ()
oraz 2904 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Czas GolemaAutor Andrzej Sepkowski
Dodane przez ♂rafar ()
Forma powieść
Gatunek science fiction
Tagi superczłowiek, rząd, science fiction, czas, fantastyka, golem
Pokaż podobne

Od wydawcy

Wystarczy kilka precyzyjnie zaplanowanych i przeprowadzonych z chirurgiczną precyzją uderzeń, żeby syta, gnuśna, zjednoczona Europa pogrążyła się w chaosie. Sparaliżowana atomowym szantażem armia nie może opuścić pilnie strzeżonych baz, ale jej kontrwywiadowi udaje się pojmać młodego bojownika - jednego z tych, którzy zatrzęśli podstawami ekonomicznego i politycznego funkcjonowania europejskiego superpaństwa. Człowiek ów to bezwzględna, konstruowana latami, pozbawiona uczuć maszyna do zabijania. Czy uda się go zmusić, żeby doprowadziwszy chaos do apogeum, zniszczył jego źródło?
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

♂rafar (), dodano 2007-09-19
Chciałem przeczytać coś Sepkowskiego i padło właśnie na tę książkę. Książka należy do gatunku Since Fiction, aczkolwiek nie ma w niej jakiś ufoków, czy innych wilkołaków.

Na treść składają się dwa wątki, które pod koniec się łączą. Co ciekawe, jeden z nich jest szalenie ciekawy, drugi natomiast drakońsko nudny. Po przeanalizowaniu całego utworu dochodzę do wniosku, że gdybym opuścił kilka z tych mniej ciekawych fragmentów, to wiele bym nie stracił.

Pierwszy wątek to wątek Chrisa Irona. Człowiek ten został wychowany przez podstawioną rodzinę, a w wieku lat dziesięciu zabrany do laboratorium. Jak się okazuje, jest ich tam więcej, około pięćdziesięciu. Przechodzą różne testy biologiczne, medyczne i sprawnościowe. Po kolei wielu z nich nie wytrzymuje i odpada. Na końcu zostaje ich tylko dziesięciu. Na początku działają w grupie, potem zostają podzieleni na dwuosobowe drużyny i nie wolno im się kontaktować z przeciwnikami. Od teraz są tylko konkurentami. Walczą kto lepszy. Na początku ich twórca, profesor Gold nie wiedział do czego mu posłużą, wiedział, że do czegoś wielkiego. Każdy z nich miał wbudowane setki mikroprocesorów do mózgu, co pozwalało na jego pełną kontrolę. Teoretycznie.
Chris został złapany i zostały mu wyjęte owe krzemy. Poznaje on świat na zewnątrz, interesuje się nim rząd, gdyż wiedzą, że on jeden jest w stanie zdziałać więcej, aniżeli cała armia. Poznaje 2 grupy ludzi. Pierwsi to urzędnicy, pracownicy koncernów i inni, którzy (po prostu) mają kasę. Druga grupa to bierni ludzie, którzy faszerują się onirykami (narkotykami) i mając w ręku broń strzelają do każdego (w imię wyzwolenia!). Spędza trochę czasu zarówno wśród jednych jak i drugich. Tak naprawdę jednak ma swój cel, który wkodował mu profesor Gold i do niego dąży. Zostaje on tylko troszkę nagięty poprzez rząd.

Drugi wątek to rząd i jego działania. Rozmowy przywódców i inne takie bzdety. Ja czytając to niesamowicie się nudziłem i tylko patrzałem, czy na początku następnego rozdziału pada imię Chris.

Ostatecznie nasz wojownik rozwala głównych członków mafii oraz swego twórcę Golda. Udaje się to dzięki jego niewiarygodnej szybkości i percepcji, jaką uzyskuje po wstrzyknięciu sobie narkotyku o nazwie adrenol. Rozpoczyna nowe życie i ma nadzieję na lepsze jutro.

Książka mi wydała się ciekawa. Takie dobre, poczciwe SF.
Dodaj recenzję

Cytaty

W tej chwili jest dodany żaden cytat
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz