Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 4-3:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀edyta ()
♀anjax8 ()
oraz 1486 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Czy wiesz? Zagadki. Muzyka rozrywkowaAutor Marek Gaszyński

Od wydawcy

W tej chwili nie jest dodana notatka od wydawcy
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-04-12
Muzycy rockowi swoją twórczość traktują niezwykle serio, na zasadzie posłannictwa. Jednak od czasu do czasu „trafia się” wykonawca, który grając, bawi się razem ze słuchaczami, wychodząc z założenia, że najważniejszy tak w życiu, jak i w muzyce, jest luz i poczucie humoru.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-04-12
Rap, rapowanie, czyli rytmiczna melorecytacja z podkładem muzycznym, ma tyle samo wrogów co zwolenników. Przeciwnicy zarzucają mu brak melodyjności, dominację rytmu, wulgarność i prostactwo w warstwie tekstowej oraz nadmierną ekspresję i hałaśliwość. Zwolennicy kładą nacisk na porywającą rytmikę, a w tekstach utworów widzą odbicie życia codziennego.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-04-12
Wśród krytyków, twórców czy muzyków panują sprzeczne opinie, jedni twierdzą, że muzyka rozrywkowa, a w szczególności rockowa, jest odzwierciedleniem tego, co dzieje się wokół nas, a więc nie może uciec od polityki. Drudzy są zdania, że muzyka, tak jak inne dziedziny sztuki, jest apolityczna. Jesteśmy skłonni przyznać rację pierwszemu stanowisku – rock nie pozostaje obojętny wobec otaczającej nas rzeczywistości. Emocje związane z muzyką rockową doskonale pasują do politycznych, społecznych, zaangażowanych problemów wielkiej czy małej polityki.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-04-12
Zmieniały się mody muzyczne, odchodziły w cień i zapomnienie różne gatunki, style, odmiany, ale blues istniał zawsze, ta prosta dwunastotaktowa forma, od stu lat podbija serca słuchaczy.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-04-12
Co takiego jest w tym Brechcie? Lapidarność i siła wyrazu pozwalające rozprawiać się z tym światem, w którym czujemy się pokrzywdzeni. Jest w nim głęboka, uniwersalna metafora, ale i brutalność, a nawet na granicy wulgarności wyrażona prawda o świecie, jaki sami go czynimy.
[Elżbieta Wojnowska]
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-04-12
Yves Montand – klasyk francuskiej piosenki – w latach osiemdziesiątych kilkakrotnie krytykował publicznie wprowadzenie w Polsce stanu wojennego. Nasze władze poczuły się obrażone i przez kilka miesięcy jego piosenki nie mogły gościć na antenie Polskiego Radia. Później dał wyraz swym sympatiom dla Solidarności i Lecha Wałęsy, przyjeżdżając do Stoczni Gdańskiej i uczestnicząc we wspólnym marszu protestacyjnym.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-04-12
Pewnego razu, w 1954 roku, konferansjer po wysłuchaniu śpiewu młodego wówczas Presleya poradził mu, by zrezygnował ze sceny i powrócił do swego poprzedniego zawodu, czyli kierowcy ciężarówki.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-04-12
Wypowiedzi i styl bycia Sinéad O'Connor nie zawsze przynosiły jej popularność i akceptację. Część swej publiczności zniechęciła, udzielając moralnego poparcia IRA (choć później je cofnęła). Niektóre stacje radiowe na znak protestu nie emitowały jej piosenek, a w USA odwołano jej koncerty.(...) W 1991 roku kolejnych problemów przysporzył jej list, który napisała do przyznającej doroczne nagrody NARAS. Kwestionowała w nim sens istnienia przemysłu muzycznego. W 1992 roku, podczas udziału w jednym z telewizyjnych programów, publicznie podarła zdjęcie papieża Jana Pawła II, twierdząc, że jej on źródłem wszelkiego zła na świecie, co spotkało się z powszechnym oburzeniem i spadkiem popularności.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-04-12
Marvin Gaye, niesłychanie utalentowany wokalista muzyki soulowej (...). Zginął w tragicznych okolicznościach – podczas sprzeczki zastrzelił go ojciec.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-04-12
Do połowy lat osiemdziesiątych Geldof był członkiem brytyjskiej formacji rockowej Boomtown Rats. Po rozstaniu z zespołem, poruszony tragicznym losem uchodźców etiopskich, poświęcił się organizowaniu charytatywnych koncertów i twórczości „zaangażowanej”.(...) W 1985 roku, wspólnie z wieloma innymi muzykami, wziął udział w nagraniu piosenki We are the World, dochód z której przeznaczony został z kolei na ofiary głodu w Afryce.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-04-12
Szokują zarówno swoim wyglądem, jak i zachowaniem na scenie. Wielkie, sterczące czuby na głowie, zblazowane miny, głupawy wyraz twarzy. Jednak tworzą bardzo inteligentną muzykę, ciekawie opracowaną, nieźle wykonaną. Ten ich prowokujący wygląd doskonale pasuje do repertuaru, na który składają się pastisze znanych przebojów, melodie ludowe, standardy światowe, rock and rollowe tematy. I ta nazwa – Kowboje z Leningradu! Po premierze filmu z ich udziałem nadano im przydomek Najgorszego Zespołu Świata, z którego to określenia są bardzo dumni.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-04-12
Brytyjski zespół Erasure nagrał na płycie kompaktowej cztery kompozycje z repertuaru Abby. Niespodziewanie płyta ta znalazła się na czele brytyjskiej listy przebojów, a jej popularność przyczyniła się do ponownego zainteresowania muzyką szwedzkiego kwartetu. Nagrania zespołu Erasure nie odbiegały zbytnio od oryginałów, natomiast zarówno strojami, jak i fryzurami Vince Clarke i Andrew Bell parodiowali członków Abby.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-04-12
Film "Help!" dedykowali Beatlesi Mister Howe'emu, wynalazcy maszyny do szycia. I tak naprawdę nikt nie wie dlaczego.
pokaż wszystkie (13)...
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz