Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 3*3:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀wai ()
♀edyta ()
oraz 4321 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Diabeł ubiera się u Prady


Tytuł oryginalny The Devil wears Prada

Autor Lauren Weisberger
Dodane przez ♀Carrie86 ()
Forma powieść
Gatunek literatura piękna
Rok pierwszego wydania 1
Tagi ekranizacja, świat mody, literatura kobieca, prasa, komedia, humor, Nowy Jork, kariera, moda, modelki
Pokaż podobne

Od wydawcy

Debiut literacki, który podbił świat! Żywa, inteligentna i dowcipna narracja natychmiast wciąga czytelnika w świat, gdzie chodzi się wyłącznie na wysokich obcasach!

Andrea Sachs, dziewczyna z małego miasteczka, poszukuje w Nowym Jorku pracy w branży dziennikarskiej. Nieoczekiwanie zdobywa posadę asystentki u Mirandy Priestly, wpływowej redaktor naczelnej miesięcznika "Runway", jednego z najbardziej prestiżowych pism zajmujących się modą. Szybko przekonuje się, że Miranda to klasyczny szef "z piekła rodem". Swoich pracowników traktuje jak służących, wymaga całkowitej dyspozycyjności, nie uznaje sprzeciwu. Presja, by być pięknym i szczupłym, nosić stroje od Prady, Versacego i Armaniego, wyglądać jak zawodowa modelka, jest ogromna, brakuje natomiast zwykłej życzliwości. Za nieodpowiednie szpilki można wylecieć z pracy. Andrea żyje w straszliwym stresie, wiedząc, że jeśli przetrwa rok, zostanie zaprotegowana do pracy w dowolnie wybranej gazecie...

[Wydawnictwo Albatros A. Kuryłowicz, 2004]

Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

♀saiguio (), dodano 2008-08-28
Świetna ksiązka o życiu młodej kobiety Andrei, która pierwsze kroki dorosłości stawia w agencji prasowej "Runway" , prowadzonej przez egoistyczną, cyniczną i wyrachowaną Mirandę, którą wszyscy traktują z niebywałym szacunkiem i strachem. Bohaterka myśli, że spotkało ja niewiarygodne szczęście, bo nie dośc, że jest zaraz po studiach to jeszcze udało jej się osiągnąć posadę asystentki Mirandy. Jednak już od pierwszej chwili, dziewczyna poznaję toksyczne zasady panujące w świecie ludzi sławnych i bogatych. Musi być dyspozycyjna na każde zawołanie szefowej, musi odgadywać jej myśli i spełniać jej zachcianki. Andrea nie tak wyobrażała sobie pracę w tym miejscu. Zaczyna zaniedbywać chłopaka, nie mając czasu na spotkania z nim ani z przyjaciółmi, a wpracy nie można złego słowa powiedzieć na Mirandę. Andrea z dnia na dzień staje się modną, pewną siebie kobietą, ale musi za to płacić ogromną cenę. Nieprzespane noce, tysiące spraw do załatwienia na "wczoraj", nerwica. Jest to książka, pozornie banalna, jednak można odkryć w niej przesłanie. Przede wzystkim Andrea, tak jak wiele kobiet w dzisiejszych czasach staje przed wyborem co jest ważniejsze: pieniądze czy miłość, prestiż czy swoboda. Próbuje dażyć do dawno wyznaczonego przez siebie celu za wszelką cenę, ale po drodze zaczyna dostrzegać rzeczy, które są dla niej ważne i najważniejsze. Tak młode kobiety często są dziś stawiane przed takim dylematem, dążą do kariery i biorą udział w wyścigu szczurów. Andrea zrozumiała jednak, że tak nie chce żyć, w ciągłej pogoni za pięknem i pieniedzmi. Zrozumiała, że może osiągnąć wiele, nie rezygnując przy tym z rodziny, przyjaciół i swojego życia. Serdecznie polecam książkę kobietom, które chcą się pośmiać , zszokować zachowaniem Mirandy, rozczulić nad życiem Andrei, i które poprostu chcą spedzić wieczór z lekką, naprawdę dobrą książką. Zapewniam - trudno się od niej oderwać.
Dodaj recenzję

Cytaty

W tej chwili jest dodany żaden cytat
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz