Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 0-4:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
Karolina Widłak ()
oraz 2036 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Dom zbrodni
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Dom zbrodni


Tytuł oryginalny Crooked House

Autor Agatha Christie
Dodane przez ♀cableracer ()
Forma powieść
Gatunek thriller/sensacja/kryminał
Rok pierwszego wydania 1949
Tagi śledztwo, dom, klasyka kryminału, detektyw, sensacja, tajemnica, zagadka, zabójstwo, morderstwo, śmierć, kryminalna, kryminał, zbrodnia
Pokaż podobne

Od wydawcy

"Dom zbrodni" to jedna z moich ulubionych książek. Przez lata chodziła za mną, obmyślałam ją, przyrzekałam sobie: "Pewnego dnia, kiedy będę miała mnóstwo czasu, zacznę ją pisać". Z doświadczenia mogę powiedzieć, że na pięć powieści, które są ciężką pracą, jedna jest przyjemnością. Ta właśnie była przyjemnością.
- Agatha Christie, "Od Autorki"


Rodziną Leonidesów nic nie mogło wstrząsnąć bardziej niż śmierć seniora rodu, sędziwego Arystydesa. Po pierwsze, nikt tej śmierci się nie spodziewał - staruszek przekroczył wprawdzie osiemdziesiątkę, lecz wciąż był pełen sił i woli życia. Po drugie, zabrakło nagle czułej opieki, która przez długie lata roztaczał nad licznymi krewnymi. Po trzecie wreszcie - i najbardziej przerażające - Arystydes nie odszedł w sposób naturalny, lecz został otruty.

Zagadkową śmierć próbuje wyjaśnić policja, rozpoczyna się szukanie motywu, w ogarniętym żałobą domu narasta atmosfera nieufności i wzajemnych podejrzeń. W najtrudniejszej sytuacji jest wdowa po zmarłym, młodsza od niego o pół wieku Brenda, oraz zatrudniony w domu Leonidesów jako nauczyciel rówieśnik Brendy, Laurence Brown...

[Hachette Livre Polska, 2001]
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

♀edyta (), dodano 2011-05-20
Super kryminał, zaskakujące zakończenie. Polecam
Dodaj recenzję

Cytaty

♀edyta (), dodano 2011-03-04
"W niektórych książkach ginie jedna osoba po drugiej - poinformowała mnie z lubością Josephine. W końcu znajduje się mordercę, bo jest jedyną osobą, która zostaje przy życiu. - Josephine, obudź się! To nie powieść kryminalna. Tu są Trzy Szczyty w Swinly Dean, a ty jesteś dziewczynką, która czyta za dużo kryminałów."
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz