Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 2-4:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
pracus ()
oraz 26580 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Dopóki starczy światła
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Dopóki starczy światła


Tytuł oryginalny While the Light Lasts and Other Stories

Autor Agatha Christie

Od wydawcy

"Stanął przed frontowymi drzwiami Domu. Dookoła panowała pełna cisza. John wsunął do zamka klucz i wolno go przekręcił. Zatrzymał się na chwilę, by do syta nacieszyć się absolutnie wspaniałą, skończoną, nieporównywalną z niczym pełnią szczęścia. A potem... a potem przekroczył Próg".


Niniejszy zbiorek przynosi dziewięć nowelek, które, z kilkoma wyjątkami, od chwili pierwodruku nigdy nie zostały wznowione. Poirot pojawia się w dwóch opowiadaniach. Są to oryginalne wersje nowelek zawartych w zbiorze "Zagadka gwiazdkowego puddingu". "Na krawędzi" to pełna napięcia historia psychologiczna, a "Aktorka" zręcznie wprowadza na fałszywy trop. Enigmatyczne "Otoczony ścianą" i "Samotny bożek" to romanse, powstałe w najwcześniejszych latach pisarstwa Agathy Christie. W "Domu ze snu" i "Dopóki starczy światła" znajdujemy elementy fantastyczne. Wreszcie "Złoto Manksów", opowiadanie, którego forma i koncepcja w chwili powstawania były unikatowe (...) Przedstawione tu opowieści są doskonałym przykładem niepowtarzalnego stylu Agathy Christie, prawdziwą ucztą dla koneserów!

(Z przedmowy)

[Wydawnictwo Hachette, 2004]
Dopóki starczy światła to kolejny już tomik krótkich opowiadań Agathy Christie, ale mniej znanej. Większość tych opowiadań była dotychczas niepublikowana, a przy tym niektóre z nich przypominają o drugim wcieleniu autorki - o Mary Westmacott; pod tym pseudonimem Aghata Christie publikowała sentymentalne romanse. Opowiadania zawarte w tej książce nieco je przypominają - to zarówno opowiadania kryminalne jak i piękne, poetyckie romanse - urocze, naprawdę wzruszające historyjki.

proszynski.pl
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

W tej chwili jest dodany żaden cytat
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz