Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 8+1:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀edyta ()
♀wai ()
♀anjax8 ()
oraz 1711 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Droga do Jerozolimy
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Droga do Jerozolimy


Tytuł oryginalny Vägen till Jerusalem

Autor Jan Guillou
Dodane przez ♀anjax8 ()
Forma powieść
Gatunek historyczna
Rok pierwszego wydania 1998
Rok pierwszego wydania w Polsce 2008
Tagi miłość, historia Europy, templariusze, średniowiecze, wojny, Skandynawia, rycerze, zakony, Wyprawy Krzyżowe, Szwecja, walka o władzę
Pokaż podobne

Od wydawcy

Głośna powieść historyczna napisana przez najpopularniejszego współczesnego autora szwedzkiego. W samej Szwecji sprzedał ponad 10 mln. swoich książek, a jego powieści ukazały się w niemal 20 krajach. Trylogia "Krzyżowcy" osiągnęła w Szwecji nakład ponad 2 mln. egzemplarzy i została przetłumaczona na kilka języków. Przygotowywany na jej podstawie film jest najdroższą produkcją w dziejach kinematografii skandynawskiej. Międzynarodowa premiera filmu jest przewidziana pod koniec 2008 roku.


Niezwykła historia szwedzkiego rycerza, który broniąc Jerozolimy przed niewiernymi, pragnie odkupić błędy młodości. Wspaniała epicka opowieść o zakazanej miłości, pokucie i świętej wojnie. Barwna i pełna dynamicznych scen saga, która pozwala czytelnikowi na głębsze zrozumienie tego fascynującego okresu w dziejach Europy.

Bohater powieści, Arn, w wieku 5 lat przeżywa ciężki wypadek, spadając z rusztowania. Dzięki modłom matki zostaje jednak ocalony i w podzięce za ten cud rodzice postanawiają wysłać go do klasztoru, gdzie spędza kolejnych 12 lat życia. W klasztorze Arn poznaje brata Guilberta, byłego rycerza templariuszy, który uczy go władania mieczem i technik walki. Przeor klasztoru radzi Arnowi, by poznał realia świata zewnętrznego, zanim złoży przysięgę ubóstwa, cnoty i posłuszeństwa. Arn postępuje zgodnie z jego radą, ale korzystając z uroków świeckiego życia, dopuszcza się grzechu cudzołóstwa. Uwiedziony przez młodą kobietę, Katarzynę, spędza z nią noc, po czym zakochuje się w jej siostrze Cecylii, i zamierza się z nią ożenić. Zazdrosna Katarzyna wyjawia tajemnicę i Arn za swój ciężki grzech zostaje wysłany w ramach pokuty na dwadzieścia lat służby w Ziemi Świętej jako rycerz templariuszy, a brzemienna Cecylia zostaje zamknięta w klasztorze. Dzięki wiernej służbie i nieustraszonej walce z niewiernymi zostaje jednym z najważniejszych dowódców. W trakcie pościgu za saraceńskimi złodziejami spotyka Saladyna, przywódcę muzułmanów i ratuje mu życie. Zaprzyjaźniają się ze sobą, choć obaj reprezentują wrogie obozy. Po serii walk o Jerozolimę postanawia jednak wrócić do Szwecji, gdzie w klasztorze czeka na niego narzeczona.

[Videograf II, 2008]
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

W tej chwili jest dodany żaden cytat
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz