Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 0-4:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀wai ()
♀edyta ()
oraz 2592 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Dziewczynka z szóstego księżyca


Tytuł oryginalny La bambina della Sesta Luna

Autor Moony Witcher

Od wydawcy

Nina jest w piątej klasie (pomocy! egzaminy!), mieszka ze swoimi ciociami w Madrycie. Prawie w ogóle nie widuje rodziców, którzy pracują bardzo daleko. Do tej chwili wszystko toczy się normalnie. Ale jest jeszcze znamię na prawej ręce Niny... Znamię w kształcie gwiazdki, dokładnie takie samo, jakie miał jej ukochany dziadek Misza, wielki alchemik, mieszkający w Wenecji. Czy to znak przeznaczenia? Jaka przyszłość czeka Ninę? Alchemia, nauka, obce światy... zupełnie nowe życie zaczyna się niespodziewanie pewnej nocy, gdy umiera dziadek. Nina jedzie do Wenecji ze swoim psem Adonisem i kotem Platonem. Chce odkryć, co się wydarzyło. Jednak nie wie jeszcze, że będzie musiała uchronić Szósty Księżyc przed perfidnym hrabią Karkonem Ca d Oro i przed jego wychowankami androidami. Pomoże jej (na szczęście!) czwórka nowych przyjaciół, robot o imieniu Max, a także pewien Pąpuś Mydlinek.
Ale kto to jest Pąpuś Mydlinek?
Wystarczy przeczytać...

[Panteon, 2004]
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

♀saiguio (), dodano 2008-11-17
Książka ta opowiada o życiu dziewczynki o imieniu Nina oraz jej wielkiej tajemnicy. Nina jest nie tyle czarodziejką, co osobą niezwykłą - studiuje alchemię. Pewnego dnia odkrywa laboratorium swojego dziadka i jego zeszyt z dziwnymi zapiskami. Powoli domyśla się, co znaczą owe notatki, i odkrywa drugi świat - planetę Xorax. Lecz dawny wróg dziadka Miszy, Karkon, chce popsuć cały dorobek Miszy i Niny oraz przejąć kontrolę nad światem.

Co Nina znalazła na Xorax? Do czego posunie się Karkon? Czy Nina z nim wygra? Dowiecie się, gdy przeczytacie.

W tej książce podoba mi się to, że nie jest kolejną kopią Pottera - ma swoją oryginalną fabułę. Dreszczyk emocji sprawia, że książka naprawdę wciąga, a cała aura tajemniczości nadaje "Dziewczynce z szóstego księżyca" unikatowy charakter. Autorka planuje dalsze tomy powieści.
Dodaj recenzję

Cytaty

♀Aleksandra0709 (), dodano 2011-02-15
Czas służy, ale nie istnieje.
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz