Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 2-2:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
pracus ()
oraz 2110 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Epifania wikarego TrzaskiAutor Szczepan Twardoch
Dodane przez ♀cableracer ()
Forma zbiór opowiadań
Gatunek science fiction
Rok pierwszego wydania 2007
Tagi ksiądz, fantastyka, zbiór opowiadań, opowiadania, opowiadanie, science fiction, Śląsk, Jezus, wizja, Nagroda Literacka im. Jerzego Żuławskiego
Pokaż podobne

Od wydawcy

Ksiądz Jan Trzaska, intelektualista w sutannie, zostaje wikarym w małej miejscowości na Górnym Śląsku. Czuje się tam jak na zesłaniu - aż pewnej nocy zjawia się u niego Jezus Chrystus w towarzystwie archanioła Michała. Odtąd słowo wikarego oszałamia, dotyk leczy, a na Śląsk zjeżdżają dziennikarze, duchowni oraz chorzy pragnący uleczenia. Czy to jednak możliwe, żeby na strychu wiejskiej plebanii zamieszkał Jezus?

"Epifania wikarego Trzaski" jest czymś więcej niż kolejną fantastyczną historią. To podróż przez śląską prowincję, to współczesna przypowieść, opowiedziana znakomitym językiem, pomysłowa i oryginalna. Wyjątkowa książka.


Szczepan Twardoch (1979), Ślązak, socjolog i filozof z wykształcenia, zajmuje się powieściopisarstwem i publicystyką ("Fronda", "Christianitas", "Broń i Amunicja", "Czas Fantastyki"). Jeden z najbardziej obiecujących młodych polskich pisarzy.


"Szczepan Twardoch próbuje na nowo odkryć konwencję współczesnej opowieści o rzeczywistości złożonej po równo ze świata materialnego i świata ducha. Pomiędzy powieścią grozy i powieścią obyczajową - czy pozostało miejsce na literaturę, w której przydarzające się nam objawienia nadnaturalnego nie są ani efektem choroby psychicznej, ani formą magii? Gdy bohater rozmawia z Bogiem lub szatanem - to jest to fantastyka czy realizm nieateistyczny?".
Jacek Dukaj

[Wydawnictwo Dolnośląskie, 2007]
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

W tej chwili jest dodany żaden cytat
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz