Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 6-9:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
oraz 2270 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Ewangelia według kataAutor Wajner Arkadij & Wajner Georgij
Dodane przez ♀Aleksandra0709 ()
Forma powieść
Gatunek historyczna
Rok pierwszego wydania 2004
Tagi literatura rosyjska, ewangelia, kat
Pokaż podobne

Od wydawcy

Arkadij i Georgij Wajner - Wybitni rosyjscy twórcy, których książki wydano w 11 000 000 egzemplarzy.

Arkadij i Georgij Wajner to wielcy pisarze rosyjscy, klasycy głośnych powieści obnażających radziecką rzeczywistość. Gieorgij, scenarzysta, laureat prestiżowych nagród literackich i filmowych, członek Rosyjskiego Związku Pisarzy i Filmowców, jest obecnie najpoczytniejszym i najlepiej zarabiającym rosyjskim autorem. Od 1991 roku mieszka w USA, gdzie przez kilka lat był redaktorem naczelnym największej rosyjskojęzycznej gazety - "New Russian World".

Książki braci Wajner wydano w 11 000 000 egzemplarzy i przetłumaczono na wiele języków. Na ich podstawie nakręcono 15 filmów i seriali telewizyjnych.

Ich proza to już klasyka gatunku. Szczególnej wartości nadają jej walory literackie, specyficzne poczucie humoru i wymowa polityczna. Autorom nie brakowało odwagi, by za dynamiczną akcją ujawnić problemy nowej Rosji - korupcję, zorganizowana przestępczość i jej powiązania z kręgami rządzącymi. Jako pierwsi ukazali w formie klasycznej powieści sensacyjnej mechanizm powstawania i funkcjonowania gigantycznego przestępczego podziemia, które rządzi Rosją.

Georgij Wajner zdobył międzynarodową sławę bestsellerem sensacyjno-politycznym "Pocałunek Midasa", ukazującym nową Rosję.

Wydana w 1991 roku rozrachunkowa "Ewangelia według kata" przynależy do wielkiej literatury rosyjskiej, z językiem - barwnym, plastycznym, żywym - na miarę Gogola i Tołstoja, a równocześnie brutalnym, jak brutalna jest przedstawiona rzeczywistość.

"Ewangelia według kata" to wstrząsająca, do bólu realistyczna "spowiedź" stalinowskiego kata - cynicznego, inteligentnego mordercy-filozofa, który relację z kazamat Łubianki przeplata cytatami z największych myślicieli. Są tu sceny niesamowite: sekcja zwłok Stalina, kiedy struchlali anatomowie boją się użyć skalpela, czy przesłuchania lekarzy Żydów oskarżonych o wytrucie kremlowskiej czołówki. Defiluje przed nami cała dzika Ruś ze swoją tatarską przeszłością i cuchnącą wódką i "odekołonem" teraźniejszością - nieludzkimi czasami, w których - żeby przeżyć - trzeba zapomnieć o swoim człowieczeństwie.

"Ewangelia według kata"
Ceniony profesor prawa staje twarzą w twarz ze swoją przeszłością: oficera MGB, stalinowskiego kata, który służąc w bezpiece, mordował i prowadził brutalną grę o przetrwanie. Teraz, gdy widma sprzed lat ożywają, ekspułkownik - niezniszczalny, wieczny jak zło, które uosabia - zamierza znowu wygrać.

[Wydawnictwo AMBER, 2004]
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

W tej chwili jest dodany żaden cytat
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz