Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 9+1:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀edyta ()
oraz 2939 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
http://szkola-wokol-nas.com.pl/podreczniki/gdzie-dostac-tanie-podreczniki-szkolne/ |
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Fatwa życie w nieustannym zagrożeniu


Tytuł oryginalny Fatwa

Autor Jacky Trevane
Dodane przez ♀saiguio ()
Forma powieść
Gatunek na faktach
Rok pierwszego wydania 2006
Tagi małżeństwo, wspomnienia, autobiograficzna, autobiografia, biograficzna, biografia, miłość, ucieczka, kara śmierci, upokorzenie, islam, życie
Pokaż podobne

Od wydawcy

Książka autobiograficzna opowiadająca retrospektywnie o losach autorki od momentu, gdy potajemnie opuszcza wraz z dwiema córkami swojego egipskiego męża, poprzez nieszczęśliwy wypadek, który wydarzył się zaraz po jej pierwszym przyjeździe do Kairu, aż po kres, gdy już całkowicie bezpieczna znajduje się w swojej ojczystej Anglii i jej młodsza córka Amira kończy osiemnaście lat. Dopiero wtedy dziewczyna dostaje pierwszy, oficjalny dokument potwierdzający jej istnienie - ważny paszport - i staje się pełnoprawna obywatelką brytyjską.

Zamiarem autorki było nie tylko przedstawienie w sposób artystyczny swojego dramatycznego losu, ale również ostrzeżenie młodych kobiet przed nierozważnym zachowaniem i zwrócenie ich uwagi na możliwą przepaść, dzielącą różne kultury i religie.

[Alpress, 2006]
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

♀saiguio (), dodano 2008-09-10
Niezwykła historia opowiadająca o losach zwykłej Brytyjki, która szukała nowych doświadczeń w kraju pełnym upokorzeń i bezprawia.Na chwilę zaznała szczęścia i miłości. Z każdym dniem coraz bardziej zaczęła stawiać czoła ,,szokom kulturowym". Na każdym kroku stykała się z upokarzaniem, ale nic nie mogła zrobić. Bohaterka poznaje w końcu osoby, które pomagają jej żyć. Niejednokrotnie wątpiła, ale największym szczęściem dla niej były córki, dla których żyła.Po długich latach Jacky postanawia uciec od ,,innego życia" i od swojego męża. Z wielkim trudem i pomocą przyjaciół udaje się jej to, ale nigdy nie zazna spokoju w swoim prawdziwym domu ... Książka jest zarówno historią z życia wziętą jak i przestrogą dla osób szukających innego i lepszego życia poza granicami swojego kraju. Po przeczytaniu książki z pewnością każdy zastanowi się nad konsekwencjami poszukiwania tego lepszego życia gdzie indziej. A może warto byłoby docenić to, co mamy i gdzie żyjemy?
Dodaj recenzję

Cytaty

♀saiguio (), dodano 2008-09-10
Pochylił sie i brutalnie ścisnął moje policzki jedną dłonia przybliżając swoja twarz do mojej.
- Ale ja nie będę słuchał twoich poleceń ani teraz, ani nigdy. Słyszysz co do ciebie mówie? Rozumiesz?
Ton jego głosu nagle stal sie przerażający. Był kimś obcym.
- Tak, rozumiem - wyszeptałam, odwracając wzrok i próbując odwrócic głowę.
- Patrz na mnie, jak do ciebie mówię - wrzasnął tak głośno, że od razu sppojrzałam na niego potulnie.
- Tak, Omar.
- Dobra żona nigdy nie odmawia mężowi, rozumiesz? - Tym razem jego gło s przeszedł w głośny szept, poszczególne słowa brzmiały jak syk. W jednym kąciku ust zbierała się ślina, oddech cuchnął papierosami.
- a teraz się połóż - powiedział pchając mnie z powrotem na łóżko - i podnieś spódnicę.
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz