Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 9+7:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀edyta ()
♀anjax8 ()
♀wai ()
oraz 2289 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Gdzie jest Jennifer?
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Gdzie jest Jennifer?


Tytuł oryginalny Looking for JJ.

Autor Anne Cassidy
Dodane przez ♀silverraven ()
Forma powieść
Gatunek literatura dziecięca/młodzieżowa
Tagi brak
Pokaż podobne

Od wydawcy

Sześć lat temu, w pewien wiosenny, wietrzny dzień trzy dziewczynki wybrały się do pobliskiego lasu. Do domu wróciły tylko dwie z nich. Co się stało z tą trzecią? I co ta historia ma wspólnego z Alice Tully?

Alice mieszka z Rosie. Świetnie się ze sobą rozumieją. Ma też chłopaka, w którym jest zakochana z wzajemnością, a ich związek zaczyna wyglądać naprawdę poważnie. Na razie Alice pracuje w kafejce, ale jesienią czeka ją wielka odmiana – rozpocznie wymarzone studia. Jeden nieprzemyślany krok sprawia jednak, że koszmary przeszłości wracają. Ale czy w ogóle można przed nimi uciec? Czy da się zacząć wszystko od nowa?
Współczesna powieść, której akcja rozgrywa się w Anglii. Główną bohaterką jest młoda dziewczyna, po przeżytej tragedii rozpoczynająca pod zmienionym nazwiskiem nowe życie. Nie dają jej jednak spokoju mroczne wspomnienia, a także to, że czuje się niezrozumiana przez otoczenie, które nie zna jej prawdziwej tożsamości. Umiejętnie budując napięcie, autorka stopniowo ukazuje tło przerażających wydarzeń sprzed lat. Opowiada o smutnym dzieciństwie Jennifer, zaniedbywanej i porzucanej przez niedojrzałą emocjonalnie matkę. W dramatycznych okolicznościach dochodzi do zbrodni, która kładzie się cieniem na dalszym życiu dziewczyny. Bohaterka jest normalną, wrażliwą nastolatką, przeżywającą rozterki związane z rodzącym się uczuciem, jest odważna i niezależna, a jednocześnie bardzo potrzebuje miłości, wsparcia dorosłych i poczucia bezpieczeństwa. Dzięki bolesnym przeżyciom, jakie ma za sobą, potrafi docenić chwile szczęścia. U boku zakochanego chłopaka oraz opiekunki Rosie uczy się akceptować siebie, a nawet marzyć. Jej plany i relacje z najbliższymi jednak się komplikują, kiedy mediom udaje się wpaść na trop Jennifer... W tle kryminalnej intrygi przewijają się ważne, trudne problemy, z jakimi mierzy się wielu młodych ludzi. W jaki sposób brak miłości i troski może prowadzić do agresji i nienawiści? Czy człowiek może się zmienić i mimo złych wspomnień zacząć nowe życie? Jaki wpływ ma na nas przeszłość, atmosfera domu rodzinnego, a jaki otaczający nas ludzie oraz my sami? Przejmująca opowieść, ciekawa nie tylko dla nastolatek, ale i czytelniczek w różnym wieku. Czy człowiek może się zmienić i mimo złych wspomnień zacząć nowe życie? Jaki wpływ ma na nas przeszłość, atmosfera domu rodzinnego, a jaki otaczający nas ludzie oraz my sami? Przejmująca opowieść, ciekawa nie tylko dla nastolatek, ale i czytelniczek w różnym wieku.

webook.pl
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

♀edyta (), dodano 2011-05-01
Zapomnieć. Takie proste słowo. Gdyby część jej mózgu potrafiła od tak, po prostu wymazać informację bez śladu. Tak Jak zapomniała o drobiazgach: wysłaniu życzeń, oddaniu książki do biblioteki, kupieniu pasty do zębów podczas zakupów w supermarkecie. Z wielkimi wydarzeniami nie jest już jednak tak łatwo. Wyryły się w pamięci na zawsze. Żyją w tkankach mózgu, pod skórą, we krwi. Zwinięte w kłębek, drzemią w nieświadomości, do czasu, aż coś je zbudzi. Ni stąd ni zowąd wspomnienia ożywają, wypełniając głowę obrazami przeszłości.
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz