Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 9+6:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀wai ()
♀edyta ()
oraz 1074 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Gdzie jesteś Amando?
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Gdzie jesteś Amando?


Tytuł oryginalny Gone, Baby, Gone

Autor Dennis Lehane
Dodane przez ♂Isgenaroth ()
Forma powieść
Gatunek thriller/sensacja/kryminał
Rok pierwszego wydania 1998
Tagi Amanda, porwanie, dziecko, policja, policjant, detektyw, śledztwo, Cykl Patrick Kenzie i Angela Gennaro
Pokaż podobne

Od wydawcy

"Mistrzowsko opowiedziana historia o przerażającym porwaniu dziecka, skorumpowanych policjantach i bostońskich detektywach wplątanych w mroczną sieć miasta".
"Peopel Magazine"


Patrick Kenzie i Angela Gerano od dłuższego czasu nie przyjmują żadnych skomplikowanych zleceń. Gdy jednak w ich biurze pojawiają się zdesperowani wuj i ciotka zaginionej w tajemniczych okolicznościach Amandy, para detektywów postanawia zrobić wyjątek i zająć się trudną sprawą. Czteroletniej dziewczynki szukają dziesiątki policjantów i mieszkańcy Bostonu. Wszelkie tropy prowadzą jednak donikąd. Patrick i Angela mają coraz mniej czasu...


Dennis Lehane, jeden z najciekawszych pisarzy, jacy objawili się w ostatnich latach, uznawany za następcę Raymonda Chandlera. W wydawnictwie Świat Książki ukazały się: "Rzeka tajemnic", "Wyspa Skazańców"," Wypijmy, nim zacznie się wojna" oraz "Pułapka zza grobu".

Debiut reżyserki Bena Afflecka. Występują: Morgan Freeman, Ed Harris, Casey Affleck i Michelle Monaghan.

(Świat Książki, Warszawa 2008)
Powieści Lehane’a nigdy nie są „tylko” kryminałami i nie inaczej jest tym razem. Niezwykła zagadka zniknięcia czteroletniej Amandy zmienia się niepostrzeżenie w pasjonujące studium na temat znikania dzieci w ogóle: porywanych, zabijanych, uciekających z domu. W Ameryce notuje się rocznie tysiące takich przypadków. Jakie są powody i sposoby? Dlaczego do kidnapingu przyznają się ludzie, którzy... tego nie zrobili?
Wszystko wskazuje, że tytułowa Amanda została uprowadzona przez dilerów narkotyków, których okradła jej beztroska matka. Propozycja wymiany pieniędzy na dziecko okazuje się zasadzką. Dilerzy zostają zabici, a po małej Amandzie nadal ani śladu. Sprawa utyka w martwym punkcie na długie miesiące... Zdumiewająca, iście szatańska intryga trzyma w napięciu do ostatniej strony, ale tak naprawdę jest pretekstem do opowieści o naturze Dobra i Zła. Poza grupką zwyrodnialców, większość z nas czyni zło nie z powodu defektu charakteru, lecz życiowych okoliczności jak skutki wychowania czy strach. „Jesteśmy oślizgłymi istotami, a naszymi odruchami rządzą najrozmaitsze impulsy, których wiele jest niezrozumiałych nawet dla nas samych” – przypomina Lehane, mając na myśli także policjantów, nie zawsze broniących sprawiedliwości, która w dodatku bywa względna. „Gdzie jesteś, Amando?” to bowiem także poruszająca rzecz o niedoskonałości prawa, bo „czasem robimy rzeczy słuszne, które by się w sądzie nie obroniły i które nie wytrzymałyby krytyki społeczeństwa”. W taki właśnie sposób, na granicy prawa karnego, lecz w zgodzie z moralnym, postępują Patrick Kenzie i Angela Gennaro – para w życiu i w pracy detektywistycznej, działająca w Bostonie i znana z innych powieści Lehane'a.

wp.pl
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

♀edyta (), dodano 2011-03-04
"Z moich wcześniejszych doświadczeń z kobietami wynikało, że kiedy jest się z nimi bardzo blisko, to pierwszą rzeczą, którą się po jakimś czasie przestaje dostrzegać, jest ich uroda. Na poziomie intelektualnym wiesz, że ta kobieta ją ma, ale twoja emocjonalna zdolność popadania w zachwyt, zdumienie i oszołomienie maleje"
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz