Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 2*8:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀edyta ()
♀anjax8 ()
♀wai ()
oraz 2289 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Harry Potter i Komnata Tajemnic


Tytuł oryginalny Harry Potter and the Chamber of Secrets

Autor Joanne Kathleen Rowling

Od wydawcy

Harry musi się zmierzyć z przerażającym potworem z Komnaty Tajemnic na zamku Hogwart. Otworzyć tę komnatę mógł jedynie prawowity dziedzic Slytherina, a wskutek nieszczęśliwego zbiegu okoliczności podejrzenie pada na Harry ego... W dodatku jeden z najbliższych przyjaciół bohatera znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Kto naprawdę wypuścił potwora? Jakie sekrety skrywa rodzina Malfoya? Odpowiedzi na te pytania szukajcie w drugim tomie przygód Harry ego Pottera.

[Media Rodzina, 2000]
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

♀saiguio (), dodano 2009-02-07
"Komnata Tajemnic" to druga część cyklu o Harrym Potterze, którego dziś nie trzeba już nikomu przedstawiać. Spotykamy w niej bohaterów znanych z części pierwszej oraz kilka zupełnie nowych, niezwykłych postaci, które nieźle namieszają w życiu Harry ego...

Po powrocie z Hogwartu na letnie wakacje Harry znajduje się w opłakanej sytuacji. Wujostwo, nie wiedząc, że poza szkołą nie wolno mu używać czarów, z powodu strachu przed magią traktuje chłopca gorzej niż przed jego wyjazdem. Jego przygnębienie wzmagia fakt, że nie otrzymuje żadnych wieści od swoich przyjaciół!

Wszystko zmienia się w trakcie kolacji, na którą Dursleyowie zaprosili bardzo ważnych gości. Potter, zgodnie z planem, ma ten wieczór spędzić w swoim pokoju na piętrze, udając, że nie isnieje. Jednak spotyka tam domowego skrzata - Zgredka, który oświadcza, że Harry nie może wrócić do szkoły po wakacjach. Gdy chłopiec się na to nie zgadza, skrzat rzuca zaklęcie na znajdującą się w kuchni leguminę. Po chwili do salonu wpada sowa z wiadomością, że Harry został oskarżony o nielegalne użycie czarów w obecności mugoli!

Nagłe pojawienie się sowy i Harry’ego psuje wieczór i plany wuja Vernona. Ten w złości zamyka chłopca w jego pokoju i nie pozwala mu z niego wychodzić. Harry czuje, że mimowolnie spełni proźbę skrzata. Jednak w środku nocy na Privet Drive zjawia się Ron wraz z Fredem i Georgem, którzy uwalniają Pottera i zabierają go do Nory - domu Weasleyów.

W tym momencie, choć wszystko wyglądało beznadziejnie, rozpoczyna się kolejna wielka przygoda Pottera. Drugi rok nauki w Hogwarcie okaże się, zgodnie ze słowami Zgredka, bardzo niebezpieczny. Na jednej ze ścian pojawia się złowieszczy napis, mają miejsce napady na uczniów, po szkole krążą pogłoski o mitycznej bestii...

W drugiej klasie, podobnie jak w pierwszej, Harry będzie miał trudną łamigłówkę do rozwiązania, jednak tym razem od jego powodzenia zależeć będzie życie jego przyjaciół i przyszłość szkoły.

Dodaj recenzję

Cytaty

♀adupe (), dodano 2008-11-30
Bo widzisz, Harry, to nasze wybory ukazują, kim naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej niż nasze zdolności. [Dumbledore]
♀adupe (), dodano 2008-11-30
– Ja go uwarzę – wtrącił szybko Lockhart – Robiłem to setki razy, recepturę znam tak dobrze, że mógłbym to zrobić przez sen...
– Bardzo przepraszam – przerwał mu Snape lodowatym tonem – ale wydawało mi się do tej pory, że to ja jestem mistrzem eliksirów w tej szkole.
[Lockhart/Snape]
♀adupe (), dodano 2008-11-30
Jednak przekonacie się, że naprawdę opuszczę szkołę tylko wtedy, kiedy już nikt w całym Hogwarcie nie pozostanie mi wierny. Przekonacie się również, że ci, którzy o pomoc poproszą, zawsze ją otrzymają. [Dumbledore]
♀adupe (), dodano 2008-11-30
– Może jest chory! – szepnął Ron z nadzieją.
– Może sam odszedł – mruknął Harry – bo znowu nie dali mu obrony przed czarną magią!
– Albo może go wylali! – zawołał Ron. – Przecież nikt go nie znosi, więc...
– A może – rozległ się lodowaty głos tuż za nimi – czeka, żeby usłyszeć, dlaczego wy dwaj nie przyjechaliście pociągiem razem z innymi.

[Snape/Harry/Ron]
♀adupe (), dodano 2008-11-30
Nigdy nie ufaj niczemu i nikomu, jeśli nie wiesz, gdzie jest jego mózg. [Artur Weasley]
♀adupe (), dodano 2008-11-30
Twoi synowie polecieli tym samochodem do domu Harry'ego i z powrotem! – wrzasnęła pani Weasley. – Co masz na ten temat do powiedzenia, no?
– Naprawdę? I co, wszystko działało? To z-znaczy – dodał szybko, widząc iskry sypiące się z oczu pani Weasley – t-to bardzo brzydko, chłopcy... naprawdę bardzo nieładnie...

[Artur Weasley/ Molly Weasley]
♀adupe (), dodano 2008-11-30
W Azkabanie, Goyle... w więzieniu dla czarodziejów. Wiesz co, gdybyś jeszcze trochę wolniej myślał, to zacząłbyś się cofać.
[Draco Malfoy]
pokaż wszystkie (7)...
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz