Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 6*0:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀wai ()
♀edyta ()
oraz 1247 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Harry Potter i Książę Półkrwi


Tytuł oryginalny Harry Potter and the Half-Blood Prince

Autor Joanne Kathleen Rowling

Od wydawcy

Po nieudanej próbie przechwycenia przepowiedni Lord Voldemort jest gotów uczynić wszystko, by zawładnąć światem czarodziejów. Organizuje tajemny zamach na swego przeciwnika, a narzędziem w jego ręku staje się jeden z uczniów. Czy jego plan się powiedzie? Tom szósty przygód Harry’ego Pottera przynosi cenne informacje o matce Voldemorta, jego dzieciństwie oraz początkach kariery młodego Toma Riddle’a, które rzucą nowe światło na sylwetkę głównego antagonisty Pottera.
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

♀saiguio (), dodano 2009-02-07
Harry rozpoczyna szósty rok nauki w Hogwarcie. Mimo że nie dostał W z eliksirów, może je kontynuować, ponieważ dołączył nowy nauczyciel. Potter, nieprzygotowany na taką niespodziankę, nie kupił sobie rzeczy potrzebnych do nauki eliksirów. Nowy profesor pożycza mu podręcznik, który był własnościa tytułowego Księcia Półkrwi. Na marginesach zapisane są ciekawe informacje i notki, dzięki czemu Harry zostaje jednym z najwybitniejszych uczniów. Wraz z Hermioną i Ronem zastanawia się, kim może być ta osoba. Chłopiec spotyka się także z Dumbledore em w jego gabinecie, gdzie dyrektor ukazuje mu przeszłość Riddle a oraz jego rodzinę. Dyrektor szkoły zdradza mu też tajemnicę kilku przedmiotów, które należy zniszczyć. Tymczasem Voldemort zwiększa armię śmierciożerców, którzy sieją spustoszenie. Potter posądza Malfoya o pomaganie Czarnemu Panu.

Moim zdaniem książka nie należy do najlepszych, ma kiepskie zakończenie. Jest krótsza niż IV tom, lecz dłuższa niż III (jak na moje oko). Po przeczytaniu VI tomu uważam, że Harry nie poradzi sobie z czekającym na niego zadaniem, które powierzył mu Dumbledore i niestety, zginie w VII tomie, którego tytuł ma brzmieć "Harry Potter i Piramidy Strachu". Sama autorka uważa, że takie zakończenie będzie najlepsze. Jej słowa potwierdza aktor wcielający się w rolę Harry ego, Daniel Radcliffe.
Dodaj recenzję

Cytaty

♀adu. (), dodano 2008-11-28
– Czy pamiętasz, jak mówiłem, że ćwiczymy zaklęcia NIEWERBALNE, Potter?
– Tak.
– Tak, proszę pana.
– Nie ma potrzeby zwracania się do mnie per pan, profesorze.
[Snape/Harry]
♀adu. (), dodano 2008-11-28
– Żadne zmartwienie, od razu to zlikwidowałam, ale zostaniesz tu do rana. Przez kilka godzin nie wolno ci się nadwyrężać.
– Nie chcę zostać tu na noc! – krzyknął ze złością Harry, siadając i odrzucając koce – Chcę odnaleźć McLaggena i zabić go.
– Obawiam się, że to podpada pod kategorię "nadwyrężenia".
[Harry i pani Pomfrey]
♀adupe (), dodano 2008-12-28
Po raz kolejny okazujesz delikatność tępego topora.
[Prawie Bezgłowy Nick]
♀adupe (), dodano 2008-12-28
Irytek odleciał rechocząc i wrzeszcząc:
– Pottuś kocha Pomuluną!
-To miłe że nikomu o tym nie powiesz – mruknął Harry.
pokaż wszystkie (4)...
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz