Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 9-0:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
pracus ()
oraz 2799 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Historia Egara


Tytuł oryginalny The story of Edgar Sawtelle

Autor David Wroblewski
Dodane przez ♂Isgenaroth ()
Forma powieść
Gatunek thriller/sensacja/kryminał
Tagi pies
Pokaż podobne

Od wydawcy

Niemy od urodzenia, posługujący się jedynie znakami języka migowego, Edgar Sawtelle wiedzie sielankowe życie z rodzicami na gospodarstwie w stanie Wisconsin. Rodzina Sawtelle już od kilku pokoleń zajmuje się hodowlą i tresurą wyjątkowej rasy psów, której przedstawicielką jest lojalna towarzyszka i opiekunka Edgara, Almondine. Nieoczekiwany powrót Claude’a, stryja Edgara, powoduje, że dotychczas spokojne życie rodziny Sawtelle rozpada się jak domek z kart. W niewyjaśnionych okolicznościach umiera nagle ojciec Edgara, a kiedy jego miejsce w rodzinie stara się zająć Claude, w chłopcu zaczynają rodzić się straszliwe podejrzenia. Misterny plan ujawnienia przyczyn śmierci ojca nie udaje się i Edgar wraz z trzema psami zmuszony jest uciekać w dzikie obszary dalekiej północy stanu Wisconsin, gdzie zaczyna swą walkę o przetrwanie.
Powieść suspensu, pobrzmiewająca echami Hamleta i Księgi dżungli, opowiada o dorastaniu, głębokich związkach łączących człowieka i psa, języku przyjaźni, a przede wszystkim
tajemnicach ludzkiego serca.
Prawdziwy majstersztyk, imponujący debiut literacki.

„Jestem pewien, że książka okaże się bestsellerem,
ale w przeciwieństwie do wielu innych, naprawdę na to zasługuje. Przepiękna, tajemnicza: ci, którzy sięgną po nią, wejdą do bogatszego świata. Nie wracam zazwyczaj do już przeczytanych książek, ale po tę sięgnę z pewnością raz jeszcze”.
Stephen King

„Oto powieść, która pochłonie cię bez reszty. Zatracisz się w niej zupełnie, a gdy się ockniesz, ze zdziwieniem odkryjesz, że świat wokół wcale nie stanął w miejscu na tę chwilę, gdy ty przestałeś dla niego istnieć”.
The Washington Post

„Głos, który prowadzi nas przez karty Historii Edgara, pozostaje jedynym
w swoim rodzaju, a ciepła, wielopłaszczyznowa historia urzeka jak mało która”
The New York Times

„Klasyka gatunku: Nieważne, czy stawiasz na piękno języka czy zgrabnie nakreśloną intrygę, w debiutanckiej powieści Davida Wroblewskiego zakochasz się z miejsca. Akcja prowadzona jest dynamicznie, każda kolejna strona wciąga bardziej, przywołując na myśl dramaty Szekspira
i greckie tragedie. Wielopłaszczyznowość tej powieści, psychologiczna głębia i liryczny nastrój uczyniły z niej powieść roku”.
Oprah Winfrey Magazine

Sonia Draga, 2009
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

W tej chwili jest dodany żaden cytat
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz