Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 1-6:

Ostatnio odwiedzający
♀edyta ()
♂rafar ()
♀anjax8 ()
pracus ()
oraz 1725 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Hiszpańskie oczy
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Hiszpańskie oczyAutor Maria Nurowska
Dodane przez ♀Aleksandra0709 ()
Forma powieść
Gatunek literatura współczesna
Rok pierwszego wydania 1990
Tagi brak
Pokaż podobne

Od wydawcy

Z historią powstania "Hiszpańskich oczu" wiąże się moje niezwykłe przeżycie. Pod koniec lata 1988 roku spotkałam w parku kobietę, która, mimo że nie była już młoda, miała jedną z piękniejszych twarzy, jakie widziałam. Nawiązałam z nią rozmowę. I nagle, nieoczekiwanie dla nas obu, ona zaczęła o sobie opowiadać. Jak się potem okazało, byłam jej pierwszą i jedyną słuchaczką, odkąd w 1953 roku wróciła z zesłania na Syberię. Trafiła tam jako piętnastoletnia dziewczyna za udział w Powstaniu Warszawskim. Nie wracała ze Związku Radzieckiego sama, przywiozła ze sobą córkę, owoc gwałtu, jakiego dokonano na niej w łagrze.

Już wtedy w parku wiedziałam, że muszę jej los opisać, zatrzymać w czasie, żeby tak beznadziejnie nie pogrążył się w niepamięci. Skomplikowane stosunki między matką i córką, która nic nie wie o swoim pochodzeniu, są treścią mojej książki. Anna, bohaterka „Hiszpańskich oczu”, jest aktorką: nieznajoma pani z parku, jej prototyp, spędziła większość życia pośród półek z książkami jako bibliotekarka. Bo, jak mi powiedziała, tam się można najłatwiej schować.

Maria Nurowska

[Alfa, 1990]
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-08-13
Bo widzi pan, ja zawsze gdzieś jestem przez pomyłkę... To dramat mojego życia, przez głupi przypadek stracić wiele albo nawet wszystko.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-08-13
Jakiś mężczyzna powiedział mi w gniewie: uważaj, umiesz tylko nienawidzić. Nienawidzić? To nie było to słowo. Ja umiałam tylko odchodzić. Już tyle razy odchodziłam i zawsze żegnały mnie rozżalone oczy.
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz