Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 2-0:

Ostatnio odwiedzający
♀edyta ()
♂rafar ()
♀anjax8 ()
pracus ()
oraz 1725 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Hobbit, czyli Tam i z Powrotem
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Hobbit, czyli Tam i z Powrotem


Tytuł oryginalny The Hobbit, or There and Back Again

Autor John Ronald Reuel Tolkien

Od wydawcy

Światowej sławy pisarz angielski John Ronald Reuel Tolkien (1892-1973) był profesorem filologii germańskiej w Oksfordzie, znawcą literatury i języka staroangielskiego, autorem wielu prac naukowych. Jako powieściopisarz dał się poznać dopiero w roku 1937, publikując "Hobbita", który przyniósł mu rozgłos. W samej Anglii książka ta miała dziesiątki wydań. Zachęcony powodzeniem i prośbami zachwyconych czytelników, Tolkien powrócił do tematyki "Hobbita", wydając w latach 1954-1955 trylogię zatytułowaną "Władca Pierścieni". Zarówno "Hobbit, czyli Tam i z powrotem", jak i "Władca Pierścieni" powstały pod wpływem dobrze znanych autorowi legend staroangielskich, pełnych czarodziejów, smoków i przedmiotów o nadprzyrodzonej mocy. Jednakże sam hobbit, istota większa od liliputa, ale mniejsza od krasnoluda, jest oryginalnym pomysłem Tolkiena. Fantastyczny, przemyślany do najdrobniejszych szczegółów świat z powieści także powstał w wyobraźni pisarza, a barwna fabuła kryje głębszy sens i wiele analogii do współczesności.
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

♀kasiaczek (), dodano 2008-07-08
Książkę czytałam niedawno, ponieważ jest to lektura. Mimo iż nie przepadam za fantastyką lektura bardzo mnie zainteresowała. Jest napisana barwnym językiem, który potrafi zaciekawić czytelnika. Fabuła przenosi w świat inny i ciekawszy niż współczesność, przez co można odpocząć i dać się ponieść fantazji. Jej jedyny minus to nagromadzenie trudnych do wypowiedzenia słów. Polecam ją z całego serca:)
♀saiguio (), dodano 2008-08-27
Pierwsze dzieło John a Reul a Ronalda Tolkiena które ma częściowy wkład w sukces Władcy Pierścieni . Gdyby nie ta książka i jej częściowy sukces Tolkien nie napisał by znanego i zekranizowanego dzieła o wojnie w Śródziemiu . Inspiracją do tej książki było niemal całe życie Tolkiena - Golum , który uformował się wyobraźni autora za pomocą wiersza o okropnym stworzeniu . Samo shire to odwzorowanie spokojnej natury miejscowości w której autor mieszkał w dzieciństwie . Książka ta nadaje się zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych czytelników . Brak przemocy , wulgaryzmów czyni z tej książki wspaniałą pozycje . Opowieść o przygodach , przyjaźni i poświęceniu , o legendarnych smokach i skarbie , o tajemnicach i mitycznych stworzeniach - czego więcej może chcieć fan fantastyki :) . Zachęcam do przeczytania tej książki każdego . Temu kto jeszcze nawet nie zapoznał się z twórczością J.R.R Tolkiena zachęcam by byłą to pierwsza ( przed Władcą Pierścieni) książka tego autora , który zapoczątkował i rozsławił serie fantazy .
Dodaj recenzję

Cytaty

♀saiguio (), dodano 2008-08-27
– Dzień dobry – powiedział Bilbo i powiedział to z całym przekonaniem, bo słońce świeciło, a trawa zieleniła się pięknie. Gandalf jednak spojrzał na niego spod bujnych, krzaczastych brwi, które sterczały aż poza szerokie rondo kapelusza.
– Co chcesz przez to powiedzieć? – spytał. – Czy życzysz mi dobrego dnia, czy oznajmiasz, że dzień jest dobry, niezależnie od tego, co ja o nim myślę; czy sam dobrze się tego ranka czujesz, czy może uważasz, że dzisiaj należy być dobrym?
– Wszystko naraz – rzekł Bilbo. – A na dodatek, że w taki piękny dzień dobrze jest wypalić fajkę na świeżym powietrzu.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2010-04-07
Korzeni nie widziało niczyje oko,
A przecież to coś sięga bardzo wysoko,
Od drzew wybujało wspanialej,
Chociaż nie rośnie wcale.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2010-04-07
Nie bądź głupi, Bilbo, i nigdy nie śmiej się ze smoka, póki jeszcze zipie.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2010-04-07
Nie oddycha, a żyje,
Nie pragnie, a wciąż pije.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2010-04-07
Piękne tytuły! – szyderczo mruknął smok. – Ale nawet szczęśliwe numery nie zawsze wygrywają
♀Aleksandra0709 (), dodano 2010-04-07
W czerwonej stajni trzydzieści białych koni
Kłapie, tupie, a czasem ze strachu dzwoni.
pokaż wszystkie (6)...
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz