Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 5+3:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀wai ()
♀edyta ()
oraz 1728 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Hotel Bertram
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Hotel Bertram


Tytuł oryginalny At Bertram s Hotel

Autor Agatha Christie
Dodane przez ♀karamia ()
Forma powieść
Gatunek thriller/sensacja/kryminał
Rok pierwszego wydania 1965
Tagi śledztwo, kryminał, kryminalna, detektyw, sensacja, tajemnica, zagadka, zabójstwo, morderstwo, śmierć, hotel, panna Marple
Pokaż podobne

Od wydawcy

„Była ładna noc, więc kanonik wrócił spacerem do hotelu Bertram, po uprzedniej przejażdżce autobusem kursującym w przeciwną stronę. Była północ, gdy dotarł do hotelu, a północ zwykle odsłania wstydliwy wygląd każdego człowieka, idącego do łóżka. Winda stała na najwyższym piętrze, więc wspiął się po schodach. Znalazł swój pokój, przekręcił klucz w zamku, otworzył szeroko drzwi i wszedł. Boże litościwy, czyżby miał halucynacje? Ale kto... jak... Za późno dostrzegł podniesioną rękę...”.

Przy spokojnej londyńskiej ulicy, w samym sercu West Endu, w starym budynku, który szczęśliwie przetrwał wojenne bombardowania, mieści się hotel Bertram. Miejsce to cenione jest za swój konserwatyzm i dyskretną angielską elegancję, a jego klientelę stanowią przedstawiciele duchowieństwa, bogate wdowy z arystokratycznych rodów i dziewczęta jadące z zagranicznych ekskluzywnych szkół do domu na wakacje. I oto w tym szacownym miejscu zaczynają się dziać rzeczy dziwne, tajemnicze i niebezpieczne. Ktoś snuje zawiłą intrygę, zagrożone jest ludzkie życie. Wśród gości jest panna Marple – zaczyna przyglądać się im uważnie i...

[Hachette Livre Polska, 2001]
Akcja książki toczy się w powojennej Anglii. Detektywi ze Scotland Yardu rozpracowują prężnie działającą organizację przestępczą, z którą, jak się wydaje, powiązane są znane i wysoko postawione osoby.
"- Niezwykła dziewczyna - rzekła lady Selina. Dla niej, podobnie jak dla panny Marple, każda kobieta poniżej sześćdziesiątki była dziewczyną.
- Znam ją od dziecka [...] Kiedy miała szesnaście lat, uciekła z irlandzkim stajennym. Zdołano odnaleźć ją w porę, albo i nie w porę. W każdym razie zapłacili chłopcu, a ją spokojnie wydali za Connistona, starszego od niej o trzydzieści lat."

webook.pl
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

♀edyta (), dodano 2011-05-04
Trzeba być co najmniej kanonikiem, żeby pozwolić sobie na Bertrama (...) Przeciętnych duchownych na pewno na to nie stać.
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz