Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 8+8:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
pracus ()
oraz 1183 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Ja, DagoAutor Zbigniew Nienacki
Dodane przez ♀Alewtina ()
Forma powieść
Gatunek historyczna
Rok pierwszego wydania 1989
Tagi cykl Dagome Iudex
Pokaż podobne

Od wydawcy

Zbigniew Nienacki - autor znanych czytelnikom bestsellerów dla młodzieży (np. cykl o Panu Samochodziku) i dla dorosłych (np. "Raz w roku w Skiroławkach" i "Wielki las") - tym razem akcję swojej nowej powieści umieścił w IX wieku, aby ukazać własną wizję tworzenia Państwa Polskiego. Jak zwykle u Nienackiego, mamy tu do czynienia z wartką akcją o charakterze sensacyjnym, drastycznością obyczajową, a także przemocą, gdyż bez niej trudno sobie wyobrazić powstanie państwa.

Bohater powieści - Dago, zwany potem Piastunem - wierzy, że jest synem olbrzyma i powinien dokonać czegoś niezwykłego. Przeżywa dziesiątki dramatycznych przygód, aby wreszcie osiągnąć swój cel: państwo, którego zostaje władcą. Czy jednak jeden człowiek może stworzyć coś tak wielkiego?

Nienacki obnaża mechanizmy zdobywania władzy, manipulowania ludźmi i chwilami ma się nawet wrażenie, że opowiada o czasach współczesnych. Dlatego, mimo że autor starał się brać pod uwagę źródła naukowe, książka ta zapewne wywoła liczne polemiki i będzie przedmiotem publicznej dyskusji.

Powieść przeznaczona jest wyłącznie dla czytelnika dorosłego, nawykłego do obcowania z prozą drapieżną, nie pozbawioną momentów obscenicznych i bardzo daleką od tej, jaką znamy ze "Starej baśni" Kraszewskiego.

[Pojezierze, 1989]
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

W tej chwili jest dodany żaden cytat
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz