Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 4-3:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
pracus ()
oraz 1506 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Jack London. Żeglarz na koniu
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Jack London. Żeglarz na koniu


Tytuł oryginalny Sailor on Horseback

Autor Irving Stone
Dodane przez ♀Aleksandra0709 ()
Forma nie wiem
Gatunek biografia/autobiografia
Tagi Jack London, pisarz, biografia, biograficzna
Pokaż podobne

Od wydawcy

Książka Irvinga Stone'a to opowieść o krótkim, burzliwym życiu włóczęgi i pisarza amerykańskiego, Jacka Londona (1876-1916). Na dwa miesiące przed czterdziestą pierwszą rocznicą urodzin, będąc jednym z najbardziej znanych i uwielbianych twórców swojego czasu, zażył on precyzyjnie wyliczoną śmiertelną dawkę siarczanu morfiny i siarczanu atropiny. Ale przygód, które stały się jego udziałem, alkoholu, który wypił (w dobrym i złym towarzystwie), pieniędzy, które zarobił i lekką ręką rozdał albo roztrwonił, starczyłoby pewnie na pół tuzina innych, spokojniejszych żywotów.

Jako pisarz, autor "Białego kła", "Zewu krwi", "Wilka morskiego" i "Martina Edena" wierzył w nagie fakty, był piewcą brutalnej prawdy życia. Wiele z tych "nagich faktów" znajdzie czytelnik w biograficznej książce Irvinga Stone'a.

[PIW, 1997]
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-07-22
(...) ludzie jeszcze nie wymyślili kuchni tak obszernej, by się w niej zmieściły dwie kobiety.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-07-22
Nigdy nie będę miał za dużo książek, a moje zbiory nigdy nie będą obejmowały za wiele dla mnie dziedzin. Może nie przeczytam ich wszystkich, ale chodzi o to, żeby tu były, bo nigdy nie wiadomo, do jakiego obcego brzegu przybiję jeszcze w mej żegludze po świecie wiedzy.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-07-22
Przeorał dzieła trzech pisarzy, jak mawiał – triumwiratu geniuszów: Szekspira, Goethego i Balzaka. Od Spencera, Darwina, Marksa i Nietzschego nauczył się myśleć, od swych literackich ojców: Kiplinga i Stevensona, nauczył się pisać. Uważał, że posiadłszy po pierwsze filozofię życiową naukowego determinizmu, która rzuci snop światła na sylwetki jego postaci, a po wtóre – klarowną literacką formę, jako środek wyrażenia myśli, będzie tworzył dzieła zdrowe, świeże, prawdziwe.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-07-22
W ówczesnej literaturze amerykańskiej o trzech rzeczach nie wolno było wspominać: o ateizmie, socjalizmie i nogach kobiety.
pokaż wszystkie (4)...
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz