Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 4+8:

Ostatnio odwiedzający
♀edyta ()
♂rafar ()
♀anjax8 ()
pracus ()
oraz 3992 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Kamienie na szaniecAutor Aleksander Kamiński
Dodane przez Pietruh ()
Forma powieść
Gatunek na faktach
Rok pierwszego wydania 1944
Tagi powstanie warszawskie, lektury, ZHP, konspiracja, sabotaż, Szare Szeregi, harcerze, II wojna światowa, pamiętnik, reportaż, lektura, wojna
Pokaż podobne

Od wydawcy

Nie każda książka staje się legendą. To przywilej tekstów wyjątkowych, które tak mocno wrastają w świadomość narodową, że zaczynają nią rządzić. Takie są właśnie "Kamienie na szaniec", książka, która w sposób decydujący wpłynęła na historyczną i moralną wizję lat 1939-1945, stała się epitafium i testamentem. Sięgają po nią kolejne pokolenia Polaków kierowane nie nakazem lekturowym, lecz moralnym.

[Wydawnictwo "Książnica", 1992]
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

♀ktrya (), dodano 2008-11-01
Mogę swoje wrażenia oisać przed i po obejrzeniu zupełnie innego filmu, jakim jest Pianista. Dlaczego? Otóż, jak wzięłam książkę to wydawała mi się straszna, zwłaszcza, że wcześniej oglądałam film dokumentalny o bohaterach Kamieni na szaniec, i sytuacje tam opisane są jak z horroru. Natomiast drugo połowa książki mnie mało poruszyła, mimo że właśnie w tej części były najkoszmarniejsze sceny. W porównaniu z tym co widziałam na filmie Pianista, który równiez jst o czasach wojny to po prostu czytanie było rozkoszą. Tak na marginesie to sie zastanawiam jak długo wytrzymam psychicznie przy takich lekturach i filmach. Zobaczymy ;-). Książka należy do tych przyjemniejszych jednak nie obejdzie bez opisów koszmarnych scen, które poruszą niejednego czytelnika. Choć tak szczerze mówiąc nawet mnie z leksza nudziła.
Dodaj recenzję

Cytaty

♀Aleksandra0709 (), dodano 2011-02-09
Posłuchajcie opowiadania o ludziach, którzy w tych niesamowitych latach potrafili żyć pełnią życia, których czyny i rozmach wycisnęły piętno na stolicy oraz rozeszły się echem po kraju, którzy w życie potrafili wcielić wspaniałe ideały: Braterstwo i Służbę.
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz