Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 8*7:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
pracus ()
oraz 1561 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Kariatyda i MalutekAutor Katarzyna Dziura
Dodane przez ♀wai ()
Forma powieść
Gatunek literatura współczesna
Rok pierwszego wydania 2010
Tagi Matka, dziecko, chore dziecko, choroba, porażenie mózgowe, nagroda literacka, debiut literacki, wzruszająca historia, nadzieja
Pokaż podobne

Od wydawcy

Dobro w naszym świecie niełatwo jest przedstawić. Zło wydaje się często bardziej pociągające: kusi albo płytką sensacją, albo bezwstydną pornografią cierpienia i przemocy, jaką trudno zwykle zakryć wysilonymi rozważaniami o moralnych dylematach. Autorce "Kariatydy i Malutka" udało się coś niezwykłego. Świetnie napisana opowieść o złym losie matki i jej chorego dziecka to mocne świadectwo nadziei. Bo zwyczajna dobroć wcale banalna być nie musi.
Sebastian Duda

Przeżycia, o których opowiada autorka, są traumatyczne i pełne dramatu. Wie to każdy, kto otarł się o chorobę swojego dziecka. Ale ta opowieść ma wewnętrzną moc. Pokazuje rzeczy najważniejsze: miłość i nadzieję. Opisuje miłość czystą, wobec której okazuje się, kto jest kim, a kto kim nie jest. Kto ma w sobie wartości, a kto te wartości udawał. To historia napisana sercem, czyli głównym, lecz zapomnianym w dzisiejszym świecie, instrumentem literatury.
Daria Galant

Katarzyna Dziura jest absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Opolskiego. Od lat pracuje jako nauczycielka w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Krapkowicach.
"Kariatydę i Malutka" czyta się jednym tchem. Podczas lektury płakałem kilka razy. Trudno być obojętnym wobec tej opowieści o walce, miłości, strachu i nadziei. To mądra, poruszająca proza, która sprawia, że chcemy podnieść głowę sponad naszej codzienności i zapytać po raz kolejny o sens istnienia.
Mirosław Sośnicki

Wydawnictwo MTM, 2010
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

W tej chwili jest dodany żaden cytat
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz