Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treści



Czat
Jako niezalogowany oblicz: 8-6:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀edyta ()
♀anjax8 ()
oraz 2404 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Kod Leonarda da Vinci
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Kod Leonarda da Vinci


Tytuł oryginalny The Da Vinci Code

Autor Dan Brown
Dodane przez ♀Anna ()
Forma powieść
Gatunek thriller/sensacja/kryminał
Rok pierwszego wydania 2003
Tagi Graal, intryga, sztuka, zagadki, Włochy, Leonardo da Vinci, pościg, fanatyzm, Luwr, tajemnica, religia, morderstwo, chrześcijaństwo, ekranizacja, zabójstwo, obrazy
Pokaż podobne

Od wydawcy

Ofiarą popełnionego w Luwrze morderstwa pada kustosz muzeum Jacques Sauniere. Wezwany przez policję francuską Langdon odkrywa na miejscu zbrodni szereg zakonspirowanych śladów, które mogą pomóc w ustaleniu zabójcy, ale też stanowią klucz do jeszcze większej zagadki - niezwykłej tajemnicy sięgającej korzeniami początków chrześcijaństwa. Langdon podejrzewa, że zamordowany był członkiem Zakonu Syjonu, powstałego w 1099 roku tajnego stowarzyszenia strzegącego miejsca ukrycia bezcennej, zaginionej przed wiekami relikwii Kościoła - Świętego Graala. Do organizacji należeli m.in. Leonardo da Vinci i Isaac Newton. Kustosz poświęcił życie, by strzeżony przez zakon sekret nie dostał się w niepowołane ręce. Teraz pozostały jedynie 24 godziny na rozwikłanie precyzyjnie skonstruowanej łamigłówki pozostawionej przez Sauniere'a - inaczej tajemnicę na zawsze skryją mroki historii. Kluczowe elementy zagadki kryją się w najsławniejszych obrazach mistrza Renesansu - "Mona Lizie" i "Ostatniej Wieczerzy". Czy ścigany przez policję i bezlitosnego zabójcę Langdon zdoła ujść pogoni i dotrzeć do szokującej prawdy? Jego jedynym sprzymierzeńcem jest piękna Sophie Neveu, agentka policji specjalizująca się w kodach i szyfrach, a zarazem wnuczka Sauniere'a...
W Luwrze zostaje popełnione morderstwo. Jego ofiarą jest kustosz. Zwłoki zostają znalezione w pozycji przypominającej sławny rysunek witruwiański, na którym renesansowy artysta przedstawił idealne proporcje ludzkiego ciała. W zbrodnię zamieszany jest - według policji - profesor z Harvardu, znawca symboliki religijnej. Sprawy komplikują się, gdyż umierający kustosz pozostawił szereg zagadek, które mają pomóc wskazać winnych tej zbrodni i trzech innych popełnionych tej nocy na wpływowych mieszkańcach Paryża. Ale mają też doprowadzić do czegoś znacznie bardziej istotnego.

webook.pl
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

♀Anna (), dodano 2007-09-20
Polemikę na temat faktów i mitów zawartych w książce odłóżmy na bok. "Kod..." czyta się jednym tchem. Tajemnice, z którymi przyszło się zmierzyć bohaterom wciągną zapewne każdego czytelnika. I o to przecież w powieściach sensacyjnych chodzi.
♀Thelostkate (), dodano 2008-09-22
Taka gruba książka i tak wyprana z napięcia, emocji. Thriller bez suspensu. Pseudofilozofia wabiąca spragnionych tajemnicy. Sado-masochistyczne zachowania bohaterów. Natrętne i nieudolne podrabianie stylu Ludluma, z tych kilku książek, które w ramach gatunku mają jeszcze jakąś tam wartość. Po co pisać? Po co wydawać? Po co czytać?
Dodaj recenzję

Cytaty

♂bart (), dodano 2007-10-21
Langdon jęknął. ilustrowany slajdami wykład na temat symboliki pogańskiej ukrytej w kamieniach katedry w Chartres, który wygłosił tego wieczoru, chyba poruszył jakieś konserwatywne struny wśród słuchaczy. Pewnie jakiś naukowiec religioznawca poszedł za nim do hotelu, a teraz próbuje rzucić mu rękawicę.
- Bardzo mi przykro - powiedział Langdon - ale jestem bardzo zmęczony i...
- Mais, monsieur - mówił dalej recepcjonista z naciskiem, obniżając głos do nerwowego szeptu. - Pański gość to ktoś bardzo ważny.

Langdon nie miał co do tego wątpliwości. Jego książki poświęcone obrazom o treści religijnej i symbolice kultu uczyniły z niego, bez jego udziału, postać dobrze znaną w świecie sztuki, a w zeszłym roku jego obecność w mediach wzrosła stokrotnie, po tym jak zaangażował się w szeroko komentowany incydent w Watykanie. Od tej pory pod jego drzwiami stała niekończąca się kolejka ważnych w swoim mniemaniu historyków i tak zwanych znawców sztuki.
- Proszę łaskawie powiedzieć tej osobie - powiedział Langdon, starając się- nie dać wyprowadzić z równowagi - żeby zostawiła swój numer telefonu i nazwisko, a ja oddzwonię, zanim we wtorek wyjadę - z Paryża, dobrze? Dziękuję bardzo.
♀cableracer (), dodano 2009-01-16
Wszyscy kochamy spiski.
♀edyta (), dodano 2011-03-06
"Ci, którzy głoszą prawdę, są więcej niż przyjaciółmi, są braćmi."
♀edyta (), dodano 2011-03-06
"Życie jest pełne sekretów. Nie można wszystkiego wiedzieć od razu"
♀edyta (), dodano 2011-03-06
"Miarą twej wiary jest miara bólu, który potrafisz znieść"
♀edyta (), dodano 2011-03-06
"Modlitwa przynosi radość, kiedy człowiek jest sam"
♀edyta (), dodano 2011-05-02
Nie sposób zaprzeczyć, że współczesny Kościół czyni wiele dobrego dla skołatanego dzisiejszego świata, ale w historii Kościoła jest niejedna karta kłamstwa i przemocy.
♀edyta (), dodano 2011-05-02
...każda religia opiera się na fabrykacji. Taka jest istota wiary. Wiara to przyjmowanie za prawdę tego, co sobie wyobrażamy jako prawdę, a czego nie możemy udowodnić.
♀edyta (), dodano 2011-05-02
Obowiązującą w naszych czasach Biblię złożyli i zredagowali ludzie, którymi kierowały względy polityczne – chcieli wypromować boskość człowieka o imieniu Jezus Chrystus i wykorzystać jego wpływy, by umocnić fundamenty swojej władzy.
♀edyta (), dodano 2011-05-02
Opowiedzieć komuś, co symbol „oznacza”, to tak jak opowiedzieć, jakie uczucie powinna wzbudzać w nim piosenka...
♀edyta (), dodano 2011-05-02
Sophie spojrzała na Langdona niepewna, czy cofnęła się w czasie czy znalazła się w domu wariatów.
♀edyta (), dodano 2011-05-02
Biblia nie przyszła nam faksem od Boga.
pokaż wszystkie (12)...
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz