Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
2018-12-11 19:04:35
Anonim
Enter
Jako niezalogowany oblicz: 9-3:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
♀wai ()
oraz 2137 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Kokaina


Tytuł oryginalny Cocaina

Autor (właśc. Segre Dino) Pitigrilli
Dodane przez ♂rafar ()
Forma powieść
Gatunek literatura piękna
Rok pierwszego wydania 1920
Tagi wyuzdanie, kobieta, dosadność, prawda o kobietach, literatura włoska
Pokaż podobne

Od wydawcy

W tej chwili nie jest dodana notatka od wydawcy
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

♂rafar (), dodano 2008-03-28
Świetna książka, która jest napisana dość naturalistycznym językiem. Masa przeróżnych porównań, świetnych sentencji. Wprawdzie kobiety mogą czuć się troszkę dotknięte po tej lekturze, tym niemniej naprawdę warto przeczytać.
Dodaj recenzję

Cytaty

♂rafar (), dodano 2007-09-17
Kobiety są w naszych sercach jak plakaty na murach. Aby zasłonić pierwszy, naklejamy drugi, który go zupełnie przykrywa. Może jeszcze dopóki klajster jest miękki, a papier wilgotny, przeświecają barwy dawnego plakatu. Ale wkrótce nie ma po nim śladu. Jeżeli zaś ostatnio przytwierdzony afisz odkleja się. Wtedy zostają usunięte obydwa razem, a pamięć i serce stają się nagie, jak mur.
♂rafar (), dodano 2007-09-17
Ten dobry Bóg rozpoczął od wielkopańskiego gestu. Stworzył gwiazdy na niekończącej się przestrzeni, słońce z wiecznego światła, niezliczone rodzaje roślin i zwierząt... Nie liczył się z kosztami. Ale kiedy miał stworzyć kobietę, zaczął być skąpy, gdyż wyjął Adamowi żebro. Cóż za komik, ten wszechojciec!
♂rafar (), dodano 2007-09-17
Jakie wstrętne jest życie! Co rano wstawać, wciągać buty, golić się, oglądać ludzi, mówić z nimi, kierować się wskazówkami zegara, wracającymi niezmordowanie do tych samych punktów, które oglądaliśmy już miliony razy. Jeść, zjadać kawałki trupów, jeść martwe owoce, gorzej jeszcze: zniekształcone przez gotowanie, zrywać piękne owoce, aby je przepuścić przez nasze ciało i zamienić w gnój. Zjadać martwe rzeczy, w oczekiwaniu, że i my kiedyś będziemy martwym przedmiotem. Stwarzać nowe rzeczy, aby je potem używać i niszczyć i z ich zniszczenia stwarzać nowe. Wszystko, co nas otacza, jest martwe. Od czasu do czasu znajduje się coś żywego, ale wszystko inne jest martwe: wełna, a której zrobione jest moje ubranie, jest martwa, perła, która ozdabia szyję młodej kobiety, jest martwym schronieniem robaka…
♂rafar (), dodano 2007-09-17
W pierwszej półgodzinie rozmowy człowiek mówi Ci zawsze najciekawsze rzeczy, które zna, potem powtarza się lub obrabia ten sam temat.
♂rafar (), dodano 2007-09-17
Kobiety? To chodzące macice. Nic więcej. Widzę chodzące macice i mężczyzn, którzy je hipnotyzują i którzy mówią między sobą o sławie, ideałach, ludzkości… I piję…
♂rafar (), dodano 2007-09-17
Zostałaby mi może miłość, ale zrozumiałem w końcu, czym ona jest. To po prostu słodkie zatruwanie przez kobietę, która mi się podoba. Po pewnym czasie organizm przyzwyczaja się do trucizny. i później nie działa ona już wcale.
♂rafar (), dodano 2007-09-17
Zawsze tak robicie. Odmawiacie mężczyznom, którzy was kochają, aby pewnego dnia wziąć sobie kogoś, kto na to nie zasługuje.
♂rafar (), dodano 2007-09-17
Dwaj mężczyźni zawierający zgodę idą na wódeczkę.
Kobieta i mężczyzna idą do łóżka.
♂rafar (), dodano 2007-09-17
Wszystko wokoło nas jest martwe. Żyjemy kosztem próchna, to znaczy śmierci. Również nowe, wyprzedzające swój czas idee żyją z próchna idei obumarłych. Życie, jakaż to straszna rzecz widzieć ludzi… Jak piękne mogłoby być życie, gdyby nie było ludzi! Widzieć ptaki rozmnażające się w zupełnej swobodzie, lasy rosnące w miastach, na kawiarnianych stolikach trawa, kury znoszące i wysiadujące jajka na ołtarzach opuszczonych katedr, grzyby na pergaminach bibliotek, pioruny bijące w opuszczone łoża małżeńskie… Człowiek usunął nawet pioruny!
♂rafar (), dodano 2007-09-17
Czego trzeba aby zdobyć kobietę? Niczego. Wystarczy pozwolić się zdobyć. Mężczyzna nigdy nie wybiera. Myśli, że wybiera, ale to jego wybierają. Mężczyzna, który zaleca się do kobiety, nie usiłuje pociągnąć jej ku sobie, lecz po prostu wchodzi w zastawioną pułapkę. Pragniesz dowodu? Wystarczy zaobserwować zwierzęta! Prawie zawsze samiec jest ładniejszy od samicy! Cóż to oznacza? Ze samiec jest połowicą, która ma być wybrana. Samiec nie zaleca się do samiczki, toteż nie ma potrzeby się upiększać. Samiczka tak. Spójrz na rajskiego ptaka, jaki jest wspaniały, a jego samica jakże szara!
♂rafar (), dodano 2007-09-17
Kobieta, od której się ucieka i do której się powraca, kobieta-trucizna, którą się kocha i której się nienawidzi, albowiem jest jednocześnie ruiną i ekstazą, cierpieniem i upojeniem, słodką śmiercią i straszliwym życiem.
♂rafar (), dodano 2007-09-17
Kobieta przemawia do Ciebie jak wielka dama, każda jej myśl jest wzniosła, czysta i piękna niby tęcza na niebie. Udaje, że jest wyższa ponad drobne niepowodzenia życiowe. Kiedy przebywa w towarzystwie mężczyzny, dorożki i samochody są zbyt wulgarne dla jej delikatnej osoby, ale kiedy jest sama, jedzie dla oszczędności tramwajem. Kiedy jesteś z nią w herbaciarni, napiwek, który dajesz kelnerowi, choćby nawet przewyższał cenę wszystkich trunków, wydaje jej się hojnym oczom zbyt skąpy, ale kiedy jest sama, zostawia na talerzu monetę, której nie śmiałbyś rzucić kataryniarzowi.
pokaż wszystkie (12)...
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz