Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 9+6:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
oraz 4868 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Kurtyna
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Kurtyna


Tytuł oryginalny Curtain

Autor Agatha Christie
Dodane przez ♀cableracer ()
Forma powieść
Gatunek thriller/sensacja/kryminał
Rok pierwszego wydania 1975
Tagi śledztwo, detektyw, sensacja, tajemnica, zagadka, zabójstwo, morderstwo, śmierć, kryminalna, kryminał, kurtyna
Pokaż podobne

Od wydawcy

"Biedny mój przyjaciel. Opisywałem go wiele razy. Jak żałośnie się zmienił! Unieruchomiony przez artretyzm, poruszał się za pomocą fotela na kółkach. Ongiś zażywny, teraz opadł z ciała. Zrobił się chudy i drobny. Twarz miał pożółkłą i pomarszczoną. Jego wąsy i włosy były co prawda ciągle jeszcze czarne jak smoła, ale (...) uważałem to za błąd. Przychodzi moment, kiedy farbowane włosy przykro rzucają się w oczy. (...) Tylko jego oczy były takie jak zawsze, przenikliwe i błyszczące, a w tej chwili - tak, bez wątpienia - rozjaśnione wzruszeniem.
- Mon ami Hastings... Mon ami Hastings..."


"Kurtyna" to powieść, którą Agatha Christie żegna się ze swoim najsłynniejszym bohaterem, Herkulesem Poirotem. Książka ta powstała w czasie II wojny światowej, po czym przeleżała w sejfie aż do roku 1975, kiedy to została opublikowana już po śmierci Autorki. Poirot rozwiązuje tu swoją ostatnią zagadkę, oczywiście z pomocą wiernego przyjaciela Hastingsa. Schorowany i niedołężny, zachowuje trzeźwy i jak zawsze przenikliwy umysł i jeszcze raz potwierdza, jak wielka jest siła "małych szarych komórek"...

[Wydawnictwo Hachettte, 2004]
Akcja powieści "Kurtyna", wydanej w 1975 roku, już po śmierci autorki, zamyka cykl książek o genialnym małym Belgu, który zawsze powtarzał, że "nie popiera zbrodni". Opada kurtyna, która poszła w górę w 1920 roku, kiedy ukazała się po raz pierwszy "Tajemnicza historia w Styles": Herkules Poirot rozwiązując swą ostatnią zagadkę i tym razem sam wymierza sprawiedliwość; umiera, pokonany wiekiem i chorobą, ale jak zwykle zwycięski. Mon ami - to są jego ostatnie słowa, zwrócone do przyjaciela, kapitana Hastingsa, wiernego kronikarza jego dokonań.

webook.pl
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

W tej chwili nie jest dodana żadna recenzja. Może dodasz pierwszą?
Dodaj recenzję

Cytaty

♀edyta (), dodano 2011-03-12
Czasem myśli przesuwają się jak w kalejdoskopie. Przeżycia i wspomnienia, które nakładają się na siebie, gromadzą, znów się rozpraszają. Wreszcie mozaika układa się w prawidłowy obraz.
♀edyta (), dodano 2011-05-08
Czy istnieje na świecie człowiek, który nigdy nie doznał na­głego ostrego wrażenia, że przeżywa coś powtórnie, że raz jeszcze ogarnia go znajome uczucie?
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz