Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 2+2:

Ostatnio odwiedzający
♀wai ()
astrolog ()
oraz 2439 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Lato w Jagódce
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Lato w JagódceAutor Katarzyna Michalak
Dodane przez ♀Tala86 ()
Forma powieść
Gatunek literatura piękna
Rok pierwszego wydania 2011
Tagi lato, Kopciuszek, niepełnosprawność, zaklinaczka, metamorfoza, spełnienie, miłość, bajka
Pokaż podobne

Od wydawcy

Baśń o Kopciuszku – niepełnosprawnej dziewczynie, Gabrysi Szczęśliwej, która nie marzy by być pięknością – ona marzy o tym, by mogła żyć zwyczajnie, cieszyć się prostymi sprawami i codziennością, której my, zdrowi, nie doceniamy, a której niepełnosprawni nie mogą doświadczyć. Zaskakujące zwroty akcji i duża ilość wzruszeń gwarantowane!
O czym marzy Kopciuszek o imieniu Gabrysia? O księciu na białym koniu? Niee, chociaż… O pałacu wprost z marzeń? Jeżeli już, to nie dla siebie. Może o tym, żeby być piękną i bogatą? Też nie. Gabrysia marzy, by być zwyczajna. Taka jak inni. Gabrysia jest szczęśliwa, Malina bogata, Oliwier piękny, Paweł mądry, Alek dobry, a książę, jak to książę: i taki, i taki- oto bohaterowie „Lata w Jagódce” zwariowanej, miejscami pełnej humoru, a czasem wzruszającej baśni o współczesnym Kopciuszku. Splot nieprawdopodobnych wydarzeń spełnia jej marzenie, jednak po drodze… po drodze będzie zaklinała konie, pozna prawdziwego księcia, wystartuje w konkursie „Z Bestii w Piękność”, spotka miłość swego życia (a nawet dwie, zaś na koniec spełni marzenie tych, których kocha, bo tego pragnie Kopciszek-Gabrysia: uśmiechu na twarzach najbliższych. Myślę, że będziecie się bawić przy lekturze tej baśni tak dobrze, jak ja się bawiłam pisząc ją, a „sleep in the room” z sokołem księcia of Maroko stanie się tak kultowe, jak „Jaga nie umieraj”. Oddaję do Waszych rąk moją ulubioną powieść. Powieść, która „sama się pisała”, ja byłam dodatkiem klawiaturowym Książka może się wydawać lekka, łatwa i przyjemna, jednak te z Was, które umieją czytać między wierszami, znajdą w niej gorzkie prawdy i takież życie, jednak – jak przystało na moją powieść – kończy się dobrze!
Katarzyna Michalak
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

♀Tala86 (), dodano 2012-03-29
Jak szaleć, to szaleć

„Lato w Jagódce” to kolejny tom z „Serii Owocowej”, przesympatycznej autorki – Katarzyny Michalak.

Tym razem główną bohaterką jest Gabrysia Szczęśliwa, niestety tylko z nazwiska, ponieważ w życiu wcale nie jest tak kolorowo. Dziewczyna została, bowiem porzucona na wycieraczce, jako niemowlak. Na swoje szczęście trafiła na kobietę, która obdarzyła ją wielką miłością i starała się dać dziecku wszystko, co najlepsze. Wszystko byłoby, więc cudownie, gdyby nie fakt, że Gabrysia jest niepełnosprawna. Dziewczyna ma, bowiem jedną nogę krótszą i bardzo dużą wadę wzroku, więc bez kul i okularów nie może praktycznie funkcjonować. Jej los ma szansę się odmienić, gdy dostaje się do programu „z Bestii w Piękność”. Nie będę pisać więcej, bo w końcu za daleko się zapędzę i zabiorę czytelnikom frajdę z czytania tej historii. Tak, więc o tym, co wydarzy się dalej musicie przekonać się sami.

Już na początku chce powiedzieć, że Pani Kasia jest prawdziwą mistrzynią dwuznaczności. Na pierwszy rzut oka mamy do czynienia z przepiękną baśnią, ale jak się głębiej wczytamy, to nie trudno wyłapać miedzy wierszami drugie dno tej historii. Autorka w dosadny sposób chce nam pokazać dwie rzeczy. Po pierwsze zawsze trzeba marzyć, bo ona zawsze się spełniają, może nie od razu, ale w końcu to się zdarzy. Po drugie, Pani Kasia ukazała nam jak bardzo człowiek może skrzywdzić drugiego człowieka. Czasami jest to przypadkowe, a czasami zamierzone działanie. Jednak najgorsze jest fakt, gdy krzywdzą nas nasi najbliżsi.

Jednak pomimo tego „Lato w Jagódce” nadal pozostaje miłą i sympatyczną lekturą, która bawi do bólu brzucha tylko po to, aby na kolejnej stronie wywołać łzy wzruszenia. Sama doświadczyła tego na własnej osobie, a mój mąż w pewnej chwili zaczął się mnie wypytywać czy ja, aby nie jestem w ciąży, bo mam takie wahania nastrojów. Tym bardziej, że parę razy wyrwał mi się również okrzyk zdumienia, ponieważ spodziewałam się innych rozwiązań danych sytuacji.

Jeszcze abstrahując od tematu, a nawiązując do tytułu recenzji. Miałam tu na myśli wszystkie miłe sytuacje, które w końcu i tak zagościły w życiu głównej bohaterki. Los sypnął nimi niczym lawiną, innymi słowy mówiąc – zaszalał.

Podsumowując. „Latem w Jagódce” Pani Kasia jeszcze bardziej umocniła swoją pozycję na liście moich ulubionych autorów. Pomyśleć, że kiedyś nie przepadałam za rodzimą twórczością. Ale wracając do tematu. Jest to wspaniała książka, na którą lepiej zarezerwować sobie cały wieczór, bo ręczę, że nie będziecie mogli się od niej oderwać. Jest to lektura, która na pewno umili i ubarwi naszą szarą rzeczywistość. Polecam!
Dodaj recenzję

Cytaty

♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-07-22
– Dlaczego tego nie zrobiłaś? – krzyknęło cicho, gdy została sama. – Przecież pragniesz go do bólu! Nie miałaś nic przeciwko jego towarzystwu, uwodził cie zupełnie otwarcie, a ty pozwalałaś, więcej, prowokowałaś go! Dlaczego więc, gdy mogłaś się w końcu pozbyć tego... tego tam dziewictwa... Dlaczego nie?! Ukryła twarz w dłoniach i zapłakała gorzko. Oczywiście wiedziała 'dlaczego nie.' Może raczej 'dlaczego nie z nim'. I tym bardziej siebie nienawidziła! – Nic by ci nie ubyło, kretynko! Kto dziś przywiązuje wagę do czegoś takiego?! Byłabyś wreszcie wolna! Mogłabyś TO robić, ilekroć przyszłaby ci ochota! Ale ty nieeee... Ty czekasz na swojego księcia z bajki, który – tak się głupio złożyło – jest tym złym, a nie tym dobrym! Jakaś ty głupia Gabrielo... I nie mądrzejesz wraz z wiekiem... nie mądrzejesz...
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-07-22
Marzenia mają jednak to do siebie, że są kapryśne.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-07-22
– Powiesz mi, dlaczego właściwie zaniemówiłeś?
Paweł odwrócił wzrok.
– Nie miałem nic do powiedzenia.
– Przez całe osiemnaście lat?! Nic, kompletnie nic?!
Milczał, patrząc w okno...
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-07-22
Szczęście to radość z nowego dnia, bezchmurne niebo w południe i słowo „kocham” na dobranoc.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2012-07-22
– Wiesz, Steniu, mężczyzna lubi mieć w co twarz wtulić...
– To niech sobie poduszkę z gęsiego pierza kupi!
pokaż wszystkie (5)...
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz