Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
2018-12-11 19:04:35
Anonim
Enter
Jako niezalogowany oblicz: 4+3:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀edyta ()
♀wai ()
oraz 1894 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Lśnienie
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Lśnienie


Tytuł oryginalny The Shining

Autor Stephen King
Dodane przez ♀Anna ()
Forma powieść
Gatunek horror
Rok pierwszego wydania 1977
Tagi ekranizacja, hotel, zima, morderstwo, wizje, dziecko, Locus Award, horror
Pokaż podobne

Od wydawcy

Jest to jeden z najlepszych współczesnych horrorów. Nastrój grozy i napięcia potęguje się w nim z każdą minutą.

Pięcioletni chłopiec Danny znalazł się z rodzicami w opustoszałym na zimę hotelu. Wrażliwe, obdarzone zdolnościami wizjonerskimi dziecko odbiera fluidy czające się w jego murach; były one świadkami krwawych porachunków świata przestępczego i milionerów. Straszliwe zdarzenia, które kończą fabułę, są jednak niczym w porównaniu z przejściami psychicznymi bohaterów.
Każdy stary budynek posiada swoją mroczną przeszłość. W końcu w domach ludzie umierają, co innego jednak jeżeli zostają zabici z ręki kogoś innego. Wystarczy sobie teraz wyobrazić stary hotel, w którego wnętrzu ginęli najróżniejsi ludzie od kilkunastu lat, a ich duchy pałętają się po jego korytarzach. Widok, który otrzymamy to "Panorama", hotel położony w zaśnieżonych górach, do którego trafili główni bohaterowie "Lśnienia".
Powieść uważana przez wielu czytelników za horror wszechczasów. Jack Torrance, były nauczyciel, a obecnie poszukujący weny pisarz, otrzymuję pracę dozorcy w opuszczonym na okres zimowy górskim hotelu Overlook. Kiedy burze śnieżne odcinają od świata rodzinę Torrance'ów, obdarzony telepatycznymi zdolnościami Danny, pięcioletni syn Jacka, odkrywa, że hotel jest nawiedzony, a duchy powoli doprowadzają jego ojca do obłędu. Sytuacja staje się coraz bardziej groźna, aż pewnego dnia mężczyzna przestaje nad sobą panować...

stephenking.pl/
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

♀Anna (), dodano 2008-07-03
Jest to pierwsza (i zarazem jedyna jak dotąd) powieść Stephena Kinga, którą miałam okazję przeczytać. Książka wciąga niesamowicie, została przeze mnie " pochłonięta" w jeden wieczór :) Opisy są niezwykle sugestywne - obrazy makabrycznych scen długo nie pozwalały mi usnąć )
Powieść czytałam niestety dosyć dawno temu, dlatego pozostało mi w pamięci jedynie ogólne wrażenie - szkoda, że tak wiele szczegółów ulatuje w miarę upływu czasu...
♀edyta (), dodano 2011-06-16
Książka jest niesamowita, trzyma w napięciu od początku do samego końca. Jeden z najlepszych horrorów jakie czytałam. Polecam.
♀absolutely (), dodano 2011-09-05
Popieram. Pomimo strachu, dosłownie musi się czytać dalej.
Dodaj recenzję

Cytaty

♂rafar (), dodano 2007-09-18
Ty kurewski, pijany łachudro, Bóg wysmarkał nos i tym glutem byłeś ty.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2008-11-30
Dorośli jednak zawsze wprowadzają straszne zamieszanie, każdy ewentualny czyn zamącają myślami o następstwach, brakiem zaufania do siebie, wyobrażeniami o sobie, uczuciami miłości i odpowiedzialności. Każda decyzja miała złe strony.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2008-11-30
Góry wybaczają niewiele pomyłek.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2008-11-30
Łzy uzdrawiające to także te łzy, które parzą i smagają.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2008-11-30
Motywy działania i postępki dorosłych muszą się wydawać dzieciom równie wielki i groźne, jak niebezpieczne zwierzęta widziane w mrokach ciemnego lasu. Dzieci, poruszane niczym marionetki, mają tylko mgliste wyobrażenie, dlaczego tak się dzieje.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2008-11-30
Świat to trudne miejsce (...). Jemu nie zależy. Choć nie żywi nienawiści do ciebie i do mnie, nie darzy nas tez miłością. Dzieją się na nim rzeczy straszne, których nikt nie potrafi wytłumaczyć. Dobrzy ludzie umierają w zły, bolesny sposób i pozostawiają tych, co ich kochali, całkiem samotnych. Czasem się wydaje, że tylko złym ludziom dopisuje zdrowie i powodzenie. Świat cię nie kocha.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2008-11-30
To nieludzkie miejsce czyni z ludzi potwory.
♀Aleksandra0709 (), dodano 2008-11-30
Żyjemy, aby walczyć jeszcze jeden dzień.
♀edyta (), dodano 2011-03-04
"Pamiętaj jednak, żeby robić swoje. Takie masz zadanie na tym trudnym świecie, musisz podtrzymywać swoją miłość i robić swoje, żeby nie wiedzieć co. Bierz się w garść i po prostu rób swoje"
♀edyta (), dodano 2011-03-04
"Czy można cieszyć się swoim postępkiem, a jednocześnie tak bardzo się go wstydzić, że się próbuje o nim nie myśleć?"
pokaż wszystkie (10)...
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz