Logowanie/Rejestracja

Gdzie kupić?

Szukaj książek


Szukaj treściCzat
Jako niezalogowany oblicz: 8-7:

Ostatnio odwiedzający
♂rafar ()
♀anjax8 ()
♀wai ()
♀edyta ()
oraz 4438 niezalogowanych...
Zaprzyjaźnione serwisy
|
Przeczytana
Posiadana
Ulubiona

Malowanie ciemności


Tytuł oryginalny Painting the Darkness

Autor Robert Goddard
Dodane przez ♂rafar ()
Forma powieść
Gatunek thriller/sensacja/kryminał
Rok pierwszego wydania 1989
Tagi ciemność, thriller
Pokaż podobne

Od wydawcy

W pogodne popołudnie roku 1882 do domu Williama Trencharda przybywa nie zapowiedziany gość. Przedstawia się jako James Norton, lecz twierdzi, że w rzeczywistości jest dawnym narzeczonym żony Trencharda, sir Jamesem Davenallem, który przed 11 laty wyjechał do Londynu i nie wrócił. Uznano go za samobójcę i tytuł oraz majątek odziedziczył jego młodszy brat....

Ale prawda wcale nie jest taka oczywista...
Dodaj notatkę od wydawcy

Opinie i recenzje

♀saiguio (), dodano 2008-08-28
Akcja książki zaczyna się w 1882 roku, gdy pewnego popołudnia w domu Williama Trencharda zjawia się niespodziewany gość. Gospodarz nie przypuszcza, że wizyta ta odmieni życie jego i kilku innych, nieznanych mu jeszcze, osób. Odtąd nic już nie będzie takie, jak wcześniej: stare tajemnice, morderstwa, żądze, kłamliwe intrygi, zachłanność, a obok tego ukryta prawda, szczere uczucia, szlachetność. Wszystko to ujrzy światło dzienne, acz nie zawsze łatwo będzie zdecydować, co jest prawdą, a co doskonałą mistyfikacją.

Doskonała powieść Roberta Goddarda to thriller (najwyższych lotów!), a zarazem powieść psychologiczna, obyczajowa i historyczna (autor z wykształcenia jest historykiem). Niesamowita, misternie utkana intryga przeplata się z wglądem w psychologiczną stronę ludzkiej natury. To nie zwykły kryminał, to nie zwykła powieść obyczajowa. Szybkie zwroty akcji, podrzucanie fałszywych tropów, odkrywanie kolejnych śladów do rozwiązania zagadki, a w tym wszystkim bohaterzy miotający się w swej niewiedzy i słabościach. Oto proza Goddarda, jaką znamy! Określa się go mistrzem suspensu i trudno się z tym nie zgodzić.

Zakończenie zaskakuje, ukazuje jednocześnie, że wszystko w życiu ma swoją cenę, często najwyższą, i że nie ma łatwych wyborów.

Gorąco polecam!
Dodaj recenzję

Cytaty

W tej chwili jest dodany żaden cytat
Dodaj cytat

Powiązania

Brak powiązań z zewnętrznymi stronami.
Dodaj powiązanie

Komentarze

W tej chwili jest dodany żaden komentarz
Dodaj komentarz